Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor
Producent i rok wydania:
Stormfront Studios 2001
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(842.934 MB)
Gra także w wersji:
Amiga - Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor
Zobacz także:
Pool Of RadianceCurse of the Azure BondsSecret of the Silver BladesPools of Darkness

Ocena: ( 9.5 / 10 )
12345678910

Głosów: 2 Pobrano: 3 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Gra w postaci obrazu płyty 2xCD ISO.
aka. Dungeons & Dragons: Ruins of Myth Drannor, Pool of Radiance 2, Pool of Radiance II, Forgotten Realms: Pool of Radiance II, Pool of Radiance: As Ruínas de Myth Drannor, Pool of Radiance: Ruiny Myth Drannor, Black Adder

Recenzja - Ruiny Myth Drannor

Ruiny Myth Drannor

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - CoverDziesięć lat temu, grupa śmiałków zawiązała sojusz i stanęła w obliczu wyzwania powstrzymania Źródła Promieni, które się objawiło i przyniosło zło, zbliżając się do światowej dominacji. To Źródło, które wydziela czyste zło, zostało kiedyś zamknięte, a ziemie cieszyły się, śpiewając pieśni o wspaniałych czynach bohaterów, którzy tego dokanali. Ale nie wszystko jest dobrze, ponieważ prawdziwe zło nie daje się powstrzymać.

Wyłoniło się nowe Źródło Promieni, i najwięksi bohaterowie ziemi stanęli do walki z tym wyzwaniem. Nie poradzili sobie. W próbie uniknięcia śmierci, czarodziej z grupy otworzył portal, przez który mieli się ewakuować. Jednak zostali powaleni, a Ty i Twoja drużyna przypadkiem znaleźliście się po drugiej stronie tego portalu. Jak przystało na doświadczonych poszukiwaczy przygód, Wasza grupa skoczyła do portalu i natychmiast znalazła się wśród grupki potworów. Po rozeznaniu sytuacji zdajecie sobie sprawę, że trafiliście w okolice słynnego miasta Myth Drannor. Szybko dochodzicie do wniosku, że być może nie trafiliście przypadkiem na ten portal, a większe siły działają w tle. To nowe Źródło musi zostać powstrzymane, a Ty i Twoi towarzysze uwielbiacie przygody, więc...

Muszę przyznać, że niektóre "masywne" RPG miały przytłaczający interfejs z ogromną liczbą kontrolek. Dlatego miło było zobaczyć, że Pool of Radiance utrzymało pewną prostotę. Na początek, każdemu bohaterowi w drużynie przypisano inny kolor. Mówiąc o tym, mam na myśli kolorowy okrąg, który pojawia się pod nimi, gdy są wybrani pojedynczo. Ten kolor odpowiada małej, kolorowej belce umieszczonej w prawym dolnym rogu ekranu. Belka ta ma dwie funkcje. Po pierwsze, ułatwia wybór pojedynczego bohatera, jeśli wszyscy są ze sobą grupowani i nie możesz na niego kliknąć, bo jakiś inny bohater zasłania. Po drugie, belka pełni rolę wskaźnika zdrowia. Pod kolorowymi belkami znajduje się ikona wskazująca, kto jest liderem twojej drużyny. Przycisk w postaci diagramu po prawej stronie pozwala wybrać sposób formowania drużyny, a ostatni przycisk przełącza akcję ruchu od jednego bohatera na całą grupę. Grą można niemal w całości sterować myszą. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na postaci otwiera menu, do którego można uzyskać dostęp zarówno w trakcie, jak i poza walką, ponieważ zawiera ono nie tylko opcje inwentarza i przedmiotów, ale także specjalne ataki i czary.

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - Bohaterowie do wyboruW PoR warto mieć oczy szeroko otwarte i poruszać kursor w różne miejsca. Ikona kursora zmienia się na jedną z kilku ikon, gdy najedziesz na coś interesującego. Chociaż gra jest 3D, wydawało mi się, że tak naprawdę nie jest - możesz to potraktować jako trochę uboższą wersję 3D. Nie oznacza to, że jest to złe, bo tak naprawdę nie jest. Taki widok najlepiej sprawdza się w tego typu grach, ponieważ pozwala na największą widoczną powierzchnię.

Kiedy jesteś gotowy rozpocząć prawdziwą grę, masz możliwość stworzenia drużyny składającej się z maksymalnie czterech postaci. Gra oferuje kilka gotowych postaci do wyboru, ale możesz także stworzyć własną drużynę. Na początek oczywiście możesz wybrać imiona dla swoich bohaterów. Następnie możesz wybrać rasę dla nowej postaci spośród kilku możliwości: człowiek, elf, półelf, krasnolud, niziołek i półork. Każda rasa ma swoje korzyści, zarówno krótko, jak i długoterminowe. Jeśli wybierzesz półorka, otrzymasz dużego, wytrzymałego bruta na początek, ale nie planuj uczynienia go liderem, ponieważ ma on początkowo niższą charyzmę. Tak, PoR zawiera standardowe atrybuty związane z tradycyjnymi grami RPG: siła, zręczność, charyzma, inteligencja, wytrzymałość i mądrość są obecne w tej grze, i nie są to tylko puste słowa - mają one wpływ na całą rozgrywkę. Dodam jeszcze, że każda rasa otrzymuje różną liczbę punktów umiejętności, które można rozdzielić między te sześć statystyk. Pool of Radiance dodaje również kilka nowych klas postaci do gry, w sumie osiem: wojownik, strzelec, paladyn, barbarzyńca, łotrzyk, czarnoksiężnik, mnich i kapłan. Starałem się stworzyć zrównoważoną drużynę, więc zacząłem od wojownika, barbarzyńcy, łotrzyka i czarnoksiężnika. Przechodząc przez tworzenie postaci, na ostatnim etapie możesz wybrać, jak mają wyglądać twoje postacie. Szczerze mówiąc, byłem rozczarowany ograniczoną ilością wyborów. Oczywiście, dodano żeńskie wersje wszystkich profesji, ale nie pokazano kobiety półorka.

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - GunjPodczas eksploracji okazało się konieczne włączenie przycisku "zawsze biegnij". Uwierz mi, ta gra zajmie około 100 godzin, a dodatkowe 25 godzin możesz spędzić, jeśli będziesz zawsze chodził. Zabijaj tylu złoczyńców, ile uważasz, że jesteś w stanie, a następnie rozmawiaj z każdym, z kim uważasz, że możesz, nawet potencjalnymi wrogami. Nie wszystkie potwory są zainteresowane walką. Rozmowa z postaciami niezależnymi jest dość łatwa, a ścieżka do nich nigdy nie jest naprawdę mglista. Czasami możesz poczuć się trochę zagubiony lub nie wiedzieć, co robić. Twórcy gry zrobili to celowo. Wskazówki można znaleźć w ręku zabitego wroga lub w ukrytej komnacie. Rozglądaj się, używaj umiejętności łotrzyka, aby znajdować pułapki i odkrywać ukryte miejsca. Postaw barbarzyńcę na czele drużyny. Odpoczywaj, kiedy tylko możesz, i często zapisuj grę.

Gdy rozpoczyna się walka, niezależnie od tego, czy zostałeś zaskoczony, czy udało ci się podkraść do kogoś, w lewym górnym rogu ekranu pojawi się seria ikon. Każda postać, która wykonuje ruch w tej rundzie walki, ma swoją ikonę. Ponownie będą wyświetlane kolory twoich postaci wraz z czerwoną ikoną dla każdego wroga w walce. Teraz jest jeszcze jeden powód, aby bardziej starannie wybierać te dodatkowe punkty umiejętności postaci. Silniejsza i zręczniejsza postać ma większe szanse na zadanie pierwszego ciosu, zwłaszcza jeśli należy do bardziej zwinnej profesji (barbarzyńca, łotrzyk). Pojawi się mała pasek czasu, gdy nadejdzie kolej tej konkretnej postaci do ataku, i stopniowo maleje, gdy dokonujesz wyboru bojowego. W zależności od tego, jakiego rodzaju wybór bojowy dokonasz, po jego wykonaniu postać może mieć trochę więcej energii na rundę. W niektórych przypadkach możesz chcieć zaatakować, a następnie się wycofać. Albo możesz chcieć uderzyć więcej niż raz w tej rundzie. W każdym przypadku stworzenie dobrej strategii jest niezwykle ważne. Możesz i powinieneś również dostosować swoich wojowników dystansowych, aby chodzili w tyle - łuki i czary stanowią bardzo skuteczną kombinację. Jedyną prawdziwą wadą, jaką znalazłem, było to, że postacie zaczynają grę z bardzo niską liczbą punktów życia, mówię tutaj o 8-14 punktach życia. To oznacza, że wystarczy jeden cios, aby je zabić. Wiem, że postacie te mogą osiągnąć maksymalnie 16 poziom, ale to nie zmienia faktu, że jednocyfrowa liczba punktów życia to naprawdę zły sposób na rozpoczęcie tak wielkiej przygody jak ta.

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - Przygoda!Szczerze mówiąc, mógłbym ciągle kontynuować szczegóły tej gry, jest naprawdę ogromna. Warto wiedzieć, że gra korzysta z najnowszych wtedy zasad D&D i oferuje naprawdę świetny zestaw potworów i złoczyńców. To od ciebie zależy, jakie postacie stworzysz i jakie uczynisz je wspaniałymi bohaterami.

Pamiętaj, że sukces w Pool of Radiance zależy od twojej umiejętności planowania strategii, eksploracji świata gry, zdobywania wskazówek i rozmowy z postaciami niezależnymi. Zabijaj wrogów, zdobywaj doświadczenie i zdobądź lepsze wyposażenie dla swojej drużyny. Nie zapomnij o częstym zapisywaniu gry, aby uniknąć utraty postępów. Wreszcie, baw się dobrze podczas gry. Pool of Radiance to wielka przygoda, która pochłonie wiele godzin twojego czasu, nawet biorąc pod uwagę to, że gra ma już swoje lata.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 105
2023-05-20 15:53:38
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Ruiny Myth Drannor.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: