Rogue

Rogue
Producent i rok wydania:
Artificial Intelligence Design 1983
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(0.044 MB)
Gra także w wersji:
Commodore 64 - RogueAtari ST - RogueAtari XL/XE - RogueAmstrad CPC - Rogue

Ocena: ( 0 / 10 )
12345678910

Głosów: 0 Pobrano: 0 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!

Recenzja - Rogue

Rogue

"Rogue" to legendarne dzieło, które zapoczątkowało gatunek gier komputerowych znanych jako "roguelike". Gra została stworzona przez Michaela Toy'a i Glenna Wichmana w latach 80. i była początkowo dostępna na systemy Unix. Oto recenzja gry "Rogue":

Grafika i dźwięk:
"Rogue" jest grą, która działa w trybie tekstowym, co oznacza, że nie posiada grafiki ani dźwięku w tradycyjnym sensie. Cała rozgrywka jest oparta na znakach tekstowych, a gracze muszą korzystać z wyobraźni, aby wizualizować sobie świat gry.

Rozgrywka:
"Rogue" jest typowym przedstawicielem gatunku "roguelike". Gracze wcielają się w postać eksplorującą podziemny labirynt pełen potworów, skarbów i przedmiotów. Cel gry polega na dotarciu do głębokich poziomów labiryntu, gdzie czeka na gracza potężny przeciwnik - Wielki Szef.

Jednym z kluczowych elementów rozgrywki jest losowość. Każdy poziom labiryntu, każde spotkanie z potworami i przedmioty są generowane losowo. To oznacza, że każda rozgrywka jest inna, co sprawia, że "Rogue" jest bardzo wymagającą i trudną grą. Umiejętność przewidywania i planowania jest kluczowa, ponieważ jedno złe posunięcie może skończyć się porażką.

Zawartość i autentyczność:
"Rogue" nie posiada oficjalnych licencji ani graficznych reprezentacji prawdziwego świata. Gra była tworzona w czasach, gdy grafika komputerowa była bardzo ograniczona, dlatego cała rozgrywka opiera się na tekście.

Podsumowanie:
"Rogue" to gra klasyczna, która wpłynęła na cały gatunek gier komputerowych. Jest znana z trudności i brutalności, ale także z głębokiej i uzależniającej rozgrywki. Choć brak grafiki i dźwięku może odstraszać niektórych graczy, to dla tych, którzy cenią sobie wyzwania i chcą spróbować korzeni gier "roguelike", "Rogue" jest absolutnie niezbędnym doświadczeniem. To gra, która przetrwała próbę czasu i wciąż jest szanowana przez społeczność graczy jako kultowy tytuł.

Autor: ZbysiuGamer
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 593
2023-09-17 15:02:00
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Rogue.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: