Sid Meier's Civilization II

Sid Meier's Civilization II
Producent i rok wydania:
MicroProse 1996
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(21.478 MB)
Zobacz także:
Advanced CivilizationCivilization (wersja Windows)Sid Meier's CivilizationFreeciv 2.1.8Sid Meier's CivNetCivilization II: Test of Time

Ocena: ( 8.89 / 10 )
12345678910

Głosów: 18 Pobrano: 353 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Sid Meier's Civilization II: Edytor map. Sid Meier's Civilization II:  Sid Meier's Civilization II:  Sid Meier's Civilization II:  Sid Meier's Civilization II: Wybudowano nowe miasto.
Kod/Tips: W pliku .SAV pod offset 0Fh wpisujemy F2h, dzięki czemu włączamy niejaki Cheat Mode bez szkody dla naszej punktacji. Więcej >>>

Recenzja - Jeszcze lepsza Cywilizacja.

Jeszcze lepsza Cywilizacja.

Cywilizacja 2 to następca gry, która zmieniła sposób patrzenia na gry strategiczne. Microprose poprawiło grę dodając wiele usprawnień, które narzucały się po dłuższym graniu w pierwszą odsłonę. Po pierwsze jest dużo więcej … wszystkiego. Więcej wynalazków, więcej jednostek, więcej budowli w mieście, więcej cudów świata. Pojawiły się filmowe wstawki w grze. Pamiętam jak przyjemnie oglądało się kłótnie doradców. Zbudowaniu cudu świata też towarzyszył film z krótką jego prezentacją.
Więcej jednostek powodowało mniejsze różnice między nimi. Choć gra przestała pokazywać występującą przez wiele lat w historii realnego świata przewagę obrony  nad atakiem (w Civilization I ufortyfikowaną falangę w mieście z murami trudno było pokonać) to jednak przestała też działać zasada, że kto ma pierwszy czołgi, te dominuje rozgrywkę. Ścieżka rozwoju z rycerzami przestała być ślepą drogą. Pojawiła się możliwość upgrade’u przestarzałych jednostek. Demokracja zyskała na wartości, dzięki brakowi możliwości przekupienia jednostek. Pojawiła się nowa forma rządów – fundamentalizm z darmowi jednostkami (fanatykami).
Najważniejszą i najciekawszą zmianą były jednak scenariusze. Początkowo pomyślane jako fragment normalnej rozgrywki z czasem mogły zamieniać się w samodzielne gry (wymagające oczywiście uruchomienia Cywilizacji II). Edytor scenariuszy pozwalał na dodawanie zdarzeń losowych i konsekwencji działań gracza. Na zamianę grafik i nazw jednostek oraz ich statystyk.

Zobacz także:
Cywilizacja 2

Autor: MarDeb
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 78
2020-04-22 12:11:53
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Jeszcze lepsza Cywilizacja..

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .: