SimTower: The Vertical Empire

SimTower: The Vertical Empire
Producent i rok wydania:
Maxis Software 1995
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(14.312 MB)

Ocena: ( 0 / 10 )
12345678910

Głosów: 0 Pobrano: 4 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Zawiera program DosBox z Win3.1, który uruchamia grę automatycznie.
aka: SimTower: Das vertikale Imperium, SimTower: L'Empire Vertical, The Tower, The Tower: Bonus Edition.
Twoim celem jest zbudowanie wieżowca, który jest zarówno wysoki, estetyczny, popularny i, co najważniejsze, opłacalny ekonomicznie.

Recenzja - Pionowe imperium

Pionowe imperium

SimTower: The Vertical Empire - coverW SimTower wcielamy się w kostium amerykańskiego magnata budowlanego, aby wybudować drapacz chmur, w którym dosłownie tętni biznesowe życie. W zasadzie wieżowiec jest budowany po jednym piętrze na raz, zaczynając od holu, a następnie dodając mieszkania, biura lub sklepy na górze (100 poziomów) lub na dole (10 pięter). Piętra nie muszą być przeznaczone na konkretne cele, ale zbyt dziwaczne mieszanki tylko przysparzają kłopotów. Gdy tylko powstanie pierwsza konstrukcja, architekt umieszcza na monitorze klatki schodowe, windy i powierzchnie do wynajęcia. Na początku zamieszkiwać będą tam tylko gospodarstwa domowe, biura i sieci fast foodów, ale gdy osiedli się ponad 300 osób, wieżowiec awansuje na wyższą kategorię i można tam również urządzić pokoje hotelowe, zatrudnić dozorców i zatrudnić firmę ochroniarską. Jeśli ktoś ma wystarczająco gotówki i odrobinę wizji, może nawet zainstalować dźwig towarowy. Podczas wszystkich tych działań czas nieubłaganie płynie, przy czym jeden dzień symulacji trwa około pięciu minut. Obserwuje się więc ludzi, jak rano przychodzą do biura lub wychodzą z apartamentów do pracy, oblegają stoiska z jedzeniem na lunch i opuszczają budowę wieczorem. Oczywiście biura są zamknięte w weekendy, ale stoiska z jedzeniem cieszą się większym zainteresowaniem. Wszystko to prowadzi jednak do szczytów i okresów bezczynności w windach, dlatego ruch wind musi być ciągle monitorowany i dostosowywany: w jednym szybie można zainstalować wiele kabin, które mogą być indywidualnie konfigurowane, na przykład kabina A może jeździć tylko do drugiego piętra w zależności od godziny, podczas gdy kabina B obsługuje wyższe piętra. Ponadto można zdefiniować ekspresowe trasy bez zatrzymywania się, oddzielnie dla poszczególnych kierunków jazdy, zmieniać czasy oczekiwania na poszczególnych piętrach itp.

Oprócz hałasu spowodowanego przez sąsiadów, tylko zator w transporcie podnosi poziom stresu mieszkańców i obniża ich opinię o zarządzie budynku, co wpływa na ilość przyszłych najemców lub kupujących. A to jest złe dla finansów, zwłaszcza że kolejną z pięciu gwiazdek jakości można przyznać tylko wieżom, które są odpowiednio dobrze zamieszkałe. Jeśli to zostanie osiągnięte, można ozdobić swoje życiowe dzieło katedrą! Podczas pracy od piętra do piętra, możliwości rozbudowy stają się coraz bardziej różnorodne: kina, sale bankietowe, ruchome schody, garaże podziemne lub nawet własna stacja metra mogą przyciągać tłumy. Dodatkowo, wydarzenia losowe, takie jak pożary, próby zamachów terrorystycznych czy znaleziska podczas prac budowlanych, wprowadzają odrobinę urozmaicenia w codzienne życie, co oznacza, że straż pożarna, zespoły helikopterowe i ratownicy mają swoje uzasadnienie. A jeśli naprawdę stanie przed tobą autentyczna gwiazda VIP, biznes musi działać jak w zegarku, ponieważ negatywna reklama od celebryty podwaja szkodę dla reputacji. Aby utrzymać szkody w granicach lub nawet ich uniknąć, mapa przeglądu dostarcza informacji o zadowoleniu i obowiązującym poziomie cen w budynku: szczegółowe troski i problemy poszczególnych najemców są prezentowane na indywidualnych ekranach.

Jeśli chodzi o prezentację, to niestety nie jest w najlepszym stanie, ponieważ drobne detale przycinały się na SVGA pod systemem Windows, a dźwięk z kilku prostych próbek nie zachęcał do dalszej gry. Sterowanie myszką jest trochę nietypowe, ale w końcu okazuje się dość przemyślane. Jednak rozgrywka nieuniknienie traci swój urok w pewnym momencie, ponieważ rozwój takiego wieżowca po pewnym rozmiarze staje się bardzo powolny, a oczekiwanie na możliwości związane z kolejną gwiazdką trwa wieczność. Wbudowana funkcja przyspieszania czasu nie jest zbyt pomocna, ponieważ przyspieszenie jest dość ograniczone. Nawet jeśli możesz nadać imię każdemu mieszkańcowi, studiować ich zwyczaje i rozwijać swoje osobiste relacje z Simami, to jednak Sim Tower ostatecznie brakuje tego nadmiaru interakcji, który uczynił poprzednie tytuły Maxis tak udanymi.

Podsumowując: Pomimo oryginalnego pomysłu na grę i pomimo niebraku złożoności w tej symulacji, długotrwała motywacja w przypadku wieżowca pozostawia wiele do życzenia.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 156
2023-07-02 14:57:29
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Pionowe imperium.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: