The Lost Patrol

The Lost Patrol
Producent i rok wydania:
Shadow Development 1990
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(0.856 MB)
Gra także w wersji:
Amiga - The Lost PatrolAtari ST - The Lost Patrol

Ocena: ( 8.57 / 10 )
12345678910

Głosów: 7 Pobrano: 170 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Gracz kieruje oddziałem amerykańskich żołnierzy, którzy zostali odcięci od swojej bazy w czasie wojny w Azji Południowo-Wschodniej. Musi pokonać przeciwności losu i walczyć z nieprzyjaciółmi, aby przetrwać i odnaleźć drogę do bezpiecznego miejsca.
The Lost Patrol:  The Lost Patrol:  The Lost Patrol:  The Lost Patrol:  The Lost Patrol:

Recenzja - Zaginiony Patrol

Zaginiony Patrol

The Lost PatrolThe Lost Patrol to gra przygodowa w klimacie wojny wietnamskiej, częściowo jedyna w swoim rodzaju, z elementami symulatora przetrwania.

Lata 70-te, koniec wojny. Odważna armia Północnego Wietnamu atakuje z każdego kierunku, dni Saigonu są już praktycznie policzone. Podczas kolejnego lotu amerykański helikopter patrolowy z oddziałem żołnierzy na pokładzie zostaje zestrzelony przez partyzantów nad dzikim terenem. Masz zadanie grać jako dowódca tego oddziału. Masz mapę terenu. Twoim zadaniem jest próba dotarcia i, co najważniejsze, przetransportowanie ludzi powierzonych Tobie do najbliższej amerykańskiej bazy.

Przedzierać będzie trzeba się przez dżungle, a chociaż nie spotkałem tam zwierząt, dżungle nie przestały być straszne i niebezpieczne. Można powiedzieć, że pod względem atmosfery beznadziejności i alienacji ta gra jest całkowicie porównywalna z takim arcydziełem, jak Pluton na podstawie filmu O. Stone'a. A pod względem trudności jest nawet o jeden poziom wyższa.

The Lost PatrolChoć może to być trudne do przyznania, przed nami prawdziwa przygoda z przetrwaniem. Twoi podwładni są silni i posłuszni, ale w końcu są tylko ludźmi, z wszystkimi ludzkimi słabościami. Jesteś dowódcą. To ty decydujesz, kiedy zatrzymać się na nocleg i kogo wyznaczyć na nocną wartę, kiedy odpocząć przez dwie minuty, jeśli ktoś z oddziału o to poprosił, dbać o zdrowie i morale ludzi, regulować spożycie i szukać jedzenia, wody i amunicji, podejmować różne decyzje... Na przykład, czy warto wejść do wioski wydającej się na pierwszy rzut oka pokojową i poprosić miejscowych mieszkańców o jedzenie... A dookoła - wiekowa, potężna dżungla, tylko wydające się być spokojna jak milczący kamień. Ale nie - to tylko iluzja. Każdy dźwięk, każde szmery, każde ruch może oznaczać zbliżający się koniec życia. Miny i pułapki, snajperzy i patrole awangardy zwycięskiej armii wyzwolenia ojczyzny - wszystko to jest dosłownie obok Ciebie i jeśli tego nie widzisz, to nie znaczy, że tego nie ma. Twoi ludzie mogą wybuchnąć na minach, mogą zostać zabici przez snajperów, a w końcu mogą po prostu zginąć w otwartym polu bitwy podczas nagłego starcia z oddziałem partyzantów lub nadchodzącej regularnej armii. A przecież możesz nie tylko spotkać się "twarzą w twarz" - wrogowie mogą Cię śledzić już długo przed bitwą i zorganizować zasadzkę... Oczywiście, można i trzeba walczyć, wtedy gra przechodzi w specjalny tryb, gdzie wrogów trzeba w zależności od sytuacji ostrzeliwać lub nawet walczyć wręcz.

The Lost PatrolJednak główną zaletą gry jest jej grafika, a dokładniej mówiąc, nie sama grafika (chociaż w trybie VGA wygląda idealnie), lecz sposób jej prezentacji. Większość gry spędzisz na badaniu mapy i planowaniu trasy, co, przyznajmy, czasami może być nudne i męczące. Jednak ten proces jest wzbogacony ogromną ilością "sytuacyjnych obrazów": praktycznie wszystko, o czym wspomniano wyżej, czy to tragiczna śmierć twojego towarzysza z powodu miny, spokojny przystanek i skromna braterska kolacja w dżungli obcej ziemi, panorama lasu nad rzeką czy znaleziona wioska - wszystko to jest animowane doskonale, aż do postaw ludzi i mimiki twarzy. Wiele ekranów tutaj to prawie obrazy artystów. Nawiasem mówiąc, nie można nie wspomnieć o kilku, ale pojawiających się ujęciach kroniki wojennej.

The Lost PatrolLost Patrol to gra nie dla każdego, myślę, że to już oczywiste. To bardzo poważna i dość skomplikowana, która skłania do bardzo wielu refleksji. I, choć może to być trudne do zaakceptowania, - to dobra gra.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 50
2023-04-11 21:06:55
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Zaginiony Patrol.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: