The Sims

The Sims
Producent i rok wydania:
Maxis 2000
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(409.955 MB)

Ocena: ( 9.5 / 10 )
12345678910

Głosów: 6 Pobrano: 37 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Gra w postaci obrazu płyty ISO.
The Sims:  The Sims:  The Sims:  The Sims:  The Sims:

Recenzja - Simsy

Simsy

The Sims - coverZarządzanie domem może być bardzo trudne. Od dbania o ogród, przez karmienie dzieci, opłacanie rachunków po utrzymanie pracy, codzienne problemy, z którymi wszyscy się mierzymy, mogą być przytłaczające. W grze The Sims, Maxis odtworzył codzienne życie w grze komputerowej. Jako gracz kontrolujesz wydarzenia w jednym lub większej liczbie domów na przedmieściach SimCity. Od młodego kawalera, który je wyłącznie pizzę i nigdy nie sprząta po sobie, po wielką rodzinę mieszkającą w rezydencji, masz pełną kontrolę nad projektem i losami swoich Simów.

Interfejs gry jest podobny do innych gier w stylu Sim, takich jak SimCity 3000. Widok przedstawiany użytkownikowi to widok z góry z perspektywą trzyczwartego planu osiedla i zawartych w nim domów. Dostępne są standardowe funkcje przybliżania, obracania i nawigacji, umożliwiające oglądanie swoich Simów z różnych perspektyw. Sami Simowie mają wiele różnych parametrów, które sprawiają, że są niezwykle unikalni w ramach gry. Istnieje wiele twarzy i ciał, które odróżniają ich fizycznie, a także pięć cech osobowości, takich jak Czystość, Tolerancyjność, które pomagają określić, jak Simowie oddziałują na siebie nawzajem i czy lubią się czy nie.

Przy rozpoczynaniu gry możesz wybrać z małej listy wcześniej wygenerowanych gospodarstw domowych lub stworzyć własne. Możliwości są bardzo obszerne i możesz dodać kombinację kobiet, mężczyzn i dzieci do miksu. Możesz także rozdzielić punkty osobowości między pięć cech dla każdego ze swoich Simów. Ważne jest dokładne wybieranie, aby zapewnić dobre relacje między Simami, zwłaszcza w przypadku małżonków. Nic nie jest bardziej irytujące niż para w domu, która nie przepada za sobą na tyle, że odmawia wspólnego spania w jednym łóżku. Po stworzeniu swoich Simów jedną z pierwszych rzeczy do zrobienia jest znalezienie pracy dla przynajmniej jednego z nich. Znalezienie pracy wymaga sprawdzania gazety, która codziennie przychodzi pod dom. Istnieje wiele ścieżek kariery do wyboru, ale tylko jedna jest dostępna każdego dnia, więc może być konieczne kilka zmian pracy, zanim pojawi się wymarzona kariera. Ścieżki kariery obejmują między innymi: medycynę, biznes, sport i przestępczość.

The Sims - Pali Się!Karierę należy rozpocząć od najniższego poziomu, a sposób awansu przez poprawie pewnych umiejętności zawodowych, którymi każdy Sim dysponuje, takich jak gotowanie, mechanika i logika. Poprawa tych umiejętności okazuje się kluczowym aspektem gry, jeśli chcesz, aby Twoi Simowie zwiększyli swoje bogactwo i szczęście. Oczywiście im bardziej wymagająca staje się praca, tym trudniej utrzymać bliskie relacje z innymi członkami rodziny, dlatego konieczna jest ostrożna równowaga przez cały czas.

Oprócz tych umiejętności, każdy Sim ma osiem wskaźników nastroju, takich jak Komfort, Pęcherz, Głód i Życie społeczne. Każdy z tych wskaźników musi być utrzymany, aby zapewnić zadowolenie Sima. Jeśli któryś z tych wskaźników spadnie zbyt nisko, Sim może stać się przygnębiony lub zły. Jeśli nie są szczęśliwi, może to wpływać na wyniki w pracy, a także jest mniejsze prawdopodobieństwo, że posprzątają po sobie (co oznacza, że musisz im powiedzieć, żeby sprzątali, co po pewnym czasie staje się męczące). Jeśli któryś z tych wskaźników osiągnie wartość zero, mogą zdarzyć się zabawne sytuacje. Na przykład, jeśli poziom Energii osiągnie zero, Sim upadnie na podłogę i od razu zacznie spać. Jeśli poziom Pęcherza osiągnie zero, Sim może mieć mały wypadek.

Podczas gry istnieją trzy główne tryby: Tryb na żywo, Tryb zakupu i Tryb budowania.

Tryb na żywo to tryb, w którym większość czasu spędzasz. To w tym trybie symulacja jest uruchamiana, a twoim Simom można dawać polecenia i obserwować, jak poruszają się w swoim życiu.

The Sims - dziecko?W Trybie zakupu możesz kupić wiele różnych przedmiotów do domu. Przedmioty te obejmują meble, sprzęty AGD i dekoracje, a wszystkie przedmioty mogą wpływać na twoich Simów w interesujący sposób. Na przykład, aby utrzymać wysoki poziom Komfortu, musisz kupić krzesła i sofy. Droższe sofy mogą zwiększać komfort Twoich Simów szybciej. Telewizory i radia mogą zwiększać poziom Rozrywki, podczas gdy zestaw szachowy może poprawić ich umiejętność Logicznego myślenia. Oczywiście im więcej zarabia rodzina, tym ciekawsze typy przedmiotów możesz dla nich kupić, a łatwiej jest utrzymać ich zadowolenie i poprawiać ich umiejętności.

Tryb budowania pozwala dodawać rozszerzenia do domu. Możesz dodać ogród, więcej pokoi, a nawet basen. Ważne jest powiększanie domu, aby pomieścić więcej przedmiotów i dać Simom swoją własną przestrzeń. Gdy cztery Simy mieszkają w domu z dwiema sypialniami i jedną łazienką, może to być bardzo ciasne dla nich.

The Sims jest grą, która jest niezwykle skomplikowana pod względem zarządzania domem, ale równocześnie prosta i intuicyjna w obsłudze. Cieszysz się obserwując swoich Simów w ich codziennym życiu, ale także musisz utrzymywać równowagę między ich życiem prywatnym, pracą i życiem społecznym. Gra ma niesamowicie dużo możliwości i dla tych, którzy lubią symulacyjne gry strategiczne, może być niezwykle wciągająca.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 160
2023-05-22 14:35:51
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Simsy.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: