Warlords II Deluxe

Warlords II Deluxe
Producent i rok wydania:
SSG Strategic Studies Group 1995
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(31.124 MB)
Zobacz także:
WarlordsWarlords 2

Ocena: ( 9.5 / 10 )
12345678910

Głosów: 6 Pobrano: 171 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Warlords II Deluxe: Warlords II Deluxe DOS - Gameplay Warlords II Deluxe:  Warlords II Deluxe:  Warlords II Deluxe:  Warlords II Deluxe:

Recenzja - Warlords 2 Deluxe

Warlords 2 Deluxe

Warlords II DeluxeW grze Warlords toczyliśmy wojnę o panowanie nad fantastyczną krainą Illurią. Warlords II miał już 30 scenariuszy, wprowadzono wiele nowych opcji, nowe armie rodem z horroru, fantasy science fiction i armie historyczne. Warlords II Deluxe - to gra będąca podsumowaniem dorobku autorów z firmy SSG. Mamy tu nie tylko 60 gotowych scenariuszy, ale też edytor umożliwiający stworzenie własnej gry (lub przeróbkę oryginalnego scenariusza). Możemy nie tylko narysować mapę, ale ustalić produkcję w poszczególnych miastach i stworzyć jednostki bojowe o dowolnych parametrach, a nawet opracować je od strony graficznej. Walki mogą się toczyć nie tylko na pustyni i lodowych polach, ale także w zamkach, labiryntach czy na pustyni.

Dodano nowe zestawy armii, przygotowano nowe scenariusze (świat Azteków, rewolucja bolszewicka, świat mitologii skandynawskiej, wojna o współczesną Japonię, wojna na Bliskim Wschodzie, ekspansja Napoleona, obrona Rzymu przed barbarzyńcami itd.), a co najważniejsze - znacznie wzrosła inteligencja komputera. Do tej pory naczelną wadą serii Warlords była nadmierna łatwość gry (nawet przy stopniu trudności 100%). Teraz zmieniło się to diametralnie. Kiedy włączymy podgląd ruchów przeciwnika, widać, że komputer steruje swymi jednostkami, jeśli nie z maestrią, to przynajmniej ze sporą inteligencją. W niektórych scenariuszach zwycięstwo graniczy z cudem (kto nie wierzy, niech rozegra scenariusz Twin Towers dowodząc czarnymi wojskami). Pewne zmiany nastąpiły też w opcji dyplomatycznej -wreszcie gracz może uzyskać rangę wyższą niż Running Dog, choć i tak prawie każdy scenariusz kończy się tym, iż warlordowie sterowani przez komputer starają się wspólnymi siłami zniszczyć gracza.

Warlords II Deluxe zajmuje przeszło 70 MB, ale to naprawdę nie poszło w żadne głupawe animacje czy muzyczki. Samo mięcho. Czasami nawet wydaje się, iż grafika w niektórych scenariuszach jest nazbyt umowna (dotyczy to zwłaszcza symboli poszczególnych armii). Jeżeli ktoś lubi konwencję gry strategicznej, proponowaną przez cykl Warlords, to dzięki wersji Deluxe zyskał właśnie wiele tygodni świetnej zabawy.

Zobacz także:
Warolord 2 Deluxe

Autor: MPEK
Ocena: 12345 (4.75) | Głosów: 4 | Odsłon: 2711
2010-09-19 13:34:15
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Ranga 7
SteFann86x
Ranga: 7
Dołączył:
2017-05-01
2019-11-07 12:00:44

Świetna recenzja, nic dodać, nic ująć ;) No, może poza tym, że w Internecie można znaleźć jeszcze kilka ciekawych scenariuszy, min. scenariusz War of the Ring, gorąco polecam ;)

Strona: 1

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Warlords 2 Deluxe.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .: