Hexen: Beyond Heretic

Hexen: Beyond Heretic
Producent i rok wydania:
Raven Software 1995
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(7.901 MB)
Zobacz także:
HereticHexen: Deathkings of the Dark CitadelHexen 2: Ultimate Pack

Ocena: ( 8.05 / 10 )
12345678910

Głosów: 37 Pobrano: 252 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Hexen: Beyond Heretic:  Hexen: Beyond Heretic:  Hexen: Beyond Heretic:  Hexen: Beyond Heretic:  Hexen: Beyond Heretic:
Kod/Tips: Komputer tworzy save'a w kilku plikach: jednym HEX?.HXS i kilku HEX???.HXS; zajmiemy się tym pierwszym. offset: 2Dh poziom trudności (00h -... Więcej >>>

Recenzja - Więcej niż Heretic

Więcej niż Heretic

HexenHexen to kolejny produkt wzorujący się na przesławnym dziadku DOOMie. Podtytuł brzmi Beyond Heretic, czyli "Więcej niż Heretic". Następca wnosi do gatunku bardzo niewiele, jest raczej tym dla Heretica czym DOOM 2 był dla DOOMa. Zmieniły się potworki, ale nie wszystkie. Na przykład bestia której dosiadał czarownik w ostatnim levelu Heretica pełni teraz rolę straszydełka które można zmieść z powierzchni ziemi dwoma machnięciami topora.

Graficznie jest trochę lepiej, ale wciąż podobnie do poprzedników. Można patrzeć w dół i w górę, latać itd. Wprowadzono dużą ilość artefaktów, które zbierane podczas gry dają się wykorzystać w dowolnym momencie np. do zamiany przeciwnika w świnię (zamiast kurczaka). Szczególnie efektowny - „Dark Servant" - powołuje do życia gościa z wielkim młotem nieco podobnego do Cyberdemona, który jeżeli znajdzie na swojej drodze Twoich przeciwników to przepuści ich przez maszynkę do mięsa. Oprawa dźwiękowa nie pozostawia wiele do życzenia - słyszalne są dźwięki tła, pośpieszne kroki, odgłosy walki, dzikie okrzyki. Całość dodaje dużo do i tak już niesamowitej atmosfery gry.

Zupełną rewelacją jest wprowadzenie trzech klas postaci. Zaczynając grę można wybrać wojownika, kleryka lub maga. Wow! Postacie te nie różnią się bynajmniej wyłącznie wyglądem - każda z nich posiada własne cechy i włada różnymi broniami. W sumie więc jest do dyspozycji 12 różnych oręży! Są topory, młoty, pięści, ale też duża ilość zaklęć oraz magicznych broni „strzelających", najlepszych do walki ze względu na duży zasięg. Szczególnie niszcząca jest czwarta broń kleryka - polecam.
Wprowadzono też element Mana, czyli kwintesencji siły magicznej. Większość broni wymaga posiadania odpowiedniego zapasu tego środka i w miarę walki zużywają go. Taki dodatek miło urozmaica grę.

Ogólnie rzecz biorąc, Hexen wart jest polecenia jeżeli ktoś jest na tyle wytrwały, że nie znudziły go jeszcze trójwymiarowe klony DOOMa.

Zobacz także:
Solucja Hexen: Bryond Heretic
Hexen

Autor: MPEK
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 508
2010-12-02 17:15:41
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Więcej niż Heretic.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .: