Warlords 2

Warlords 2
Producent i rok wydania:
SSG 1992
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(1.516 MB)
Zobacz także:
WarlordsWarlords II DeluxeWarlords 3: Reign of Heroes

Ocena: ( 8.46 / 10 )
12345678910

Głosów: 13 Pobrano: 300 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Strategiczna gra fantasy, w której gracz zarządza armią jednej z ośmiu ras fantasy. Gra oferuje różne tryby gry, w tym kampanię i pojedyncze bitwy. Gracz musi rozwijać swoją armię i strategię, aby pokonać przeciwnika.
Warlords 2: Grabienie zdobytego miasta Warlords 2: Wygrana Warlords 2: Wygrana Warlords 2: Produkcja c.d. Warlords 2: Statystki wygranej
Kod/Tips: Wpisz w trakcie gry: iamatank - God mode iamaseer - Mapa iamaloser - Przegrana iamawinner - Wygrana iamanarchmage - Wszystkie czary Więcej >>>

Recenzja - Opis gry i porady

Opis gry i porady

WARLORDS 2 jest on kontynuacją udanej gry WARLORDS. Nowa wersja oszołamia grafiką, gdyż pracuje w podwyższonej rozdzielczości karty SVGA. Daje to w efekcie bardzo ładny teren (wszystkie zamki, lasy, jeziora, itp. wyglądają realistycznie), dopracowane figurki reprezentujące różne formacje wojskowe. Także efekty dźwiękowe i muzyka bardzo podwyższają walory gry. Akcja, podobnie jak w części pierwszej, osadzona jest w fantastycznych krainach i dzieje się bardzo dawno temu. Niewątpliwie wątek magii i fantasy dodaje wiele uroku, lecz niekiedy chciałoby się zamienić te wszystkie smoki, magów, potwory na czołgi, artylerię..

Dopracowany został interfejs użytkownika, przez co gra stała się znacznie przyjaźniejsza. Wygodniej wydaje się rozkazy, planuje ruch wojsk i sprawniej wykonuje wszystkie operacje związane z przebiegiem gry. Także bardzo rozwinęło się MENU, w którym oprócz standardowych opcji jest wiele nowych pozycji związanych z grą(a szczególnie z jej nowymi elementami). Niewątpliwym plusem jest dołączenie do gry kilku scenariuszy z nowymi mapami Jeśli komuś znudzą się mapy dołączone do gry, ma do dyspozycji edytor map, który tworzy nowy teren po określeniu warunków panujących na nim (ilość miast, wody, lasów).

W grze bierze udział do ośmiu graczy. Nowością jest wprowadzenie do gry elementów dyplomacji, która daje możliwość zawierania korzystnych sojuszy. Nową cechą jest możliwość określania warunków gry.

ARMIE

W grze jest bardzo dużo jednostek wojskowych (można je wszystkie obejrzeć w opcji ARMY BONUS z menu VIEW), cechują się one siłą bojową oraz punktami ruchu. Każda jednostka potrzebuje na przejście różnych terenów inną liczbę punktów. Dla prawie wszystkich jednostek niedostępne są wysokie szczyty górskie. Bardzo dobrą formacją są jednostki latające (ptaszyska, smoki, pegazy...), gdyż na przebycie każdego terenu potrzebują tylko dwa punkty ruchu i nie ma dla nich niedostępnych miejsc. Równie specyficzną jednostką są WIZARDS, którzy mają aż 50 punktów ruchu.

Jednostkami bojowymi zdobywasz miasta, a także walczysz z przeciwnikami. Aby zwiększyć siłę ataku (bądź obrony), możesz zgrupować kilka jednostek w jedną większą armię. Armia ta jednak będzie miała tyle punktów ruchu ile ma najwolniejsza jednostka wchodząca w jej skład. Zgrupowanie kilku jednostek polega na wskazaniu kursorem ikony GRP na dole ekranu. Jeśli chcesz przesunąć jednostkę, wskaż miejsce docelowe, a komputer sam wybierze trasę pochłaniającą jak najmniej punktów ruchu.

Istotną rolę w grze odbywają miasta, gdyż to w nich formowane są jednostki bojowe, a liczba miast posiadanych przez ciebie świadczy o twojej potędze. Gdy zdobędziesz miasto, możesz je siłą wcielić do swojego imperium (OCCUPY), sprzedać produkcję jednej z armii (PILLAGE), zostawić produkcję tylko jednej armii (SACK), bądź spalić miasto (RAZE).

Jeśli wybierzesz miasto, ukaże się jego menu:

 • Znak zapytania - ikona ta podaje informacje na temat miasta.
 • Wieża oblężnicza - w tej opcji możesz zmienić nazwę miasta (RENAME), możesz je spalić (RAZE), jeśli nie odpowiadają ci jednostki produkowane w mieście możesz zakupić licencję na produkcję innych jednostek bojowych (BUILD).
 • Kowadło - ustalasz produkcję w danym mieście.
 • Strzałki - określasz, do jakiego miasta mają być przesyłane wyprodukowane jednostki.

Gdy chcesz przeprawić swoją jednostkę przez wodę, wystarczy podejść do brzegu i w następnej turze wejść do wody (transformacja z jednostki lądowej w wodną pochłania wszystkie punkty ruchu, tylko w portach nie traci się punktów). Aby zrobić desant na tereny wroga, musisz przeprowadzić odwrotną procedurę.

Tuż przed samą walką możesz zasięgnąć rady u swojego doradcy d/s militarnych (aby go przywołać, musisz nacisnąć SHIFT, gdy kursor ma postać miecza). Doradca poda ci jakie masz szanse na zwycięstwo. Jednak nie ufaj mu za bardzo, gdyż niekiedy jest tak bezmyślny, że chciałoby się go ściąć.

Nowym elementem wprowadzonym do gry jest dyplomacja. Aby wejść w świat podstępów dyplomatycznych wystarczy uaktywnić ikonę, na której są skrzyżowane dwa miecze i litera D. Możesz teraz wybierać, jak zachowasz się w stosunku do innych lordów:

 • Pokój - symbolizowany przez gołąbka.
 • Wrogość - pojedynczy miecz oznacza, że jeśli przeciwnik nie wycofa wojsk z twoich terenów, nastąpi wojna.
 • Wojna - skrzyżowane miecze. Jeśli podczas gry ikona dyplomacji zmieni kolor, to znaczy, że ktoś przysłał do ciebie posłańca z jakąś propozycją. Dyplomacja jest dostępna na wyższym poziomie trudności.

MAGIA

W grze co chwila będziesz stykał się z magią i siłami nadprzyrodzonymi. Pełno jest jednostek wojskowych iście nieziemskich. Cechuje je ogromna siła i duże możliwości ruchu, przez co warto mieć je w swojej armii. W całej krainie jest dużo zapomnianych świątyń, krypt, grobowców, miejsc kultu dawno zapomnianych religii. Do badania tych miejsc służą bohaterowie. Bohaterowie są to ludzie, którzy dla pieniędzy (wariaci), lub dla sławy (wyższa szkoła wariactwa) zaciągną się pod twoje rozkazy i będą zwiedzać magiczne miejsca. Mogą tam znaleźć magiczne przedmioty zwiększające ich siłę lub ruch, mogą znaleźć pieniądze, a także jakiegoś wrogo usposobionego smoka lub diabła. Zahartowani w bojach bohaterowie mogą ujść z życiem, żółtodzioby raczej nie.

MENU

W prawym dolnym rogu ekranu znajduje się zestaw ikon, których używasz do sterowania:

 • Nogi - jednostka wykonuje marsz po zaplanowanej wcześniej trasie.
 • Strzałka - wybór następnej jednostki.
 • Wykrzyknik - pominięcie jednostki.
 • Skrzyżowane miecze - jednostka przechodzi w stan obrony.
 • Flaga z krzyżem - dezaktywacja jednostki.
 • Romb ze znakiem zapytania - pomoc.
 • Prostokąt po lewej stronie rombu - przeskakiwanie od jednostki do zaplanowanego końca jej trasy.
 • Prostokąt po prawej stronie - skasowanie planowanej trasy dla jednostki.
 • Kwadrat ze strzałkami - przesuwanie i centrowanie mapy wokół aktywnej jednostki.
 • Skrzyżowane miecze - menu dyplomacji. Pod tymi ikonami znajdują się cztery duże kwadraty, na miejsce których wyświetlane będą ikony wybrane z opcji SHORTCUTS z menu GAME. Na dole znajduje się status aktywnej jednostki, wyświetlone są informacje o finansach.
 • Liczba posiadanych miast.
 • Stan kasy - możliwości finansowe.
 • Dochody - stałe przychody z terenu.
 • Wydatki - koszty utrzymania armii.

Na górze ekranu znajduje się MENU:

 • SSG - inf. systemowe.
 • GAME - parametry gry (SETTINGS), wyświetlanie ikon (SHORTCUTS), oraz typowe opcje związane z grą (nagrywanie, ładowanie, wyjście).
 • ORDERS - ustalasz kolejność, w jakiej oddziały przystępować będą do bitwy (FIGHT ...), wszystkie jednostki poruszają się według zaplanowanej trasy (MOVE ALL), zdemobilizowanie jednostki (DISBAND), zrezygnowanie i poddanie się (RESIGN).
 • REPORT - różne raporty o stanie twojego imperium jak i o stanie przeciwników.
 • HERO - opcje związane z bohaterami, stan bohatera(INSPECT), porównanie bohaterów (LEVELS), przeszukiwanie ruin (SEARCH).
 • VIEW - podgląd wielu parametrów cechujących twoje imperium, takich jak produkcja, miasta, armie, przesyłanie wyprodukowanych jednostek itp.
 • HISTORY - Podboje twoje i twoich przeciwników na przestrzeni całej gry. TURN - koniec tury i oddanie inicjatywy w ręce przeciwników.

Zawsze gdy czegoś nie wiesz, spróbuj nacisnąć prawy przycisk myszy, wyświetlana jest wtedy krótka informacja o danej opcji.

KILKA RAD

 1. Optymalne ikony wybrane w opcji SHORTCUTS, to: przeszukiwanie ruin, poruszanie wszystkich jednostek, bohaterowie i koniec tury.
 2. Staraj się zdobywać jak najwięcej miast, gdyż ich liczba świadczy o potędze twego państwa. Na początku gry nie obsadzaj miast jednostkami. Wszystkimi siłami odkrywaj teren i zdobywaj miasta, by przygotować się do wojny. Później jednak pamiętaj o obsadzeniu załogą wszystkich miast (szczególnie tych przy froncie).
 3. Jednostki lotne używaj do odkrywania terenu a podczas wojny do robienia szybkich wypadów w głąb terenu wroga. Podczas takich wypadów zdobywaj i niszcz jak najwięcej miast (osłabi to znacznie przeciwnika).
 4. Przeszukuj wszystkie ruiny i inwestuj w nowych bohaterów. Nie ryzykuj zbytnio ich życiem w walkach i potyczkach, natomiast podczas przeszukiwania ruin nie miej dla nich litości (chcieli magii, to niech mają). Dobre posługiwanie się magią znacznie ułatwia życie w tej grze.
 5. Podczas wojny staraj się łączyć jednostki w większe armie, a znacznie przedłużysz czas ich życia Jednak łącząc jednostki bierz pod uwagę punkty ruchu, by nie osłabiać silnych i mobilnych jednostek.
 6. Korzystaj z rad doradcy (szczególnie, jeśli jesteś początkujący w wojaczce), gdyż może przestrzec cię przed jakimś głupstwem.

Zobacz także:
Opis
Warlords 2

Autor: bobi
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 142
2023-06-26 08:25:43
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Opis gry i porady.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: