Street Fighter Zero

Street Fighter Zero
Producent i rok wydania:
Capcom 1998
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(23.544 MB)
Gra także w wersji:
MAME - Street Fighter Zero
Zobacz także:
Street FighterStreet Fighter IISuper Street Fighter II Turbo

Ocena: ( 8.5 / 10 )
12345678910

Głosów: 10 Pobrano: 144 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: aka: Street Fighter Alpha , Street Fighter Alpha: Warriors Dreams, Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams.
Gra bijatyka, w której wcielamy się w postać jednego z wojowników i walczymy z przeciwnikami. Wykonuj specjalne ruchy i pokonuj coraz silniejszych przeciwników.
Street Fighter Zero:  Street Fighter Zero:  Street Fighter Zero:  Street Fighter Zero:  Street Fighter Zero: Fight!
Kod/Tips: Jak grać Danem? Naciśnij spację i Enter (jeśli nie pomogło - naciśnij je równocześnie). Więcej >>>

Recenzja - SFZ

SFZ

Street Fighter Zero to gra wydana w 1996 roku, w grze jest 21 postaci, w tym Ken, Ryu, Sagat i Chun-Li, a także nowe postacie takie jak Charlie, Guy, Birdie i Sodom.

Grafika w Street Fighter Zero jest najładniejsza, jaką kiedykolwiek widziałem w grach dwuwymiarowych (oczywiście w tamtych czasach!). Największą rozdzielczością, w jakiej gra działa, jest 640x480, a wszystko jest bardzo szczegółowe i dobrze wykonane. Jednak, ze względu na powiększenie postaci, odległość między nimi została zmniejszona, co wpłynęło na styl gry. W odpowiedzi na ataki przeciwnika, nie jest już możliwe wykonanie specjalnych ruchów tak, aby obie postacie wzajemnie się zneutralizowały.

Grając w grę Street Fighter Zero, należy pamiętać o wielu taktykach i umiejętnościach, aby zdobyć przewagę nad przeciwnikiem. Jedną z ważniejszych rzeczy jest przysłowiowe "czytanie" przeciwnika i szybkie reagowanie na jego ruchy. Trzeba być gotowym na szybkie ataki i uniki, aby nie dać przeciwnikowi szansy na wykonanie silnego ciosu. Jedną z kluczowych umiejętności jest także wykonanie specjalnych kombinacji ciosów, takich jak Hurricane Kick czy Hado Ken. Należy pamiętać, że nie wystarczy jedynie znać kombinacje, ale trzeba również wiedzieć, kiedy i jak najlepiej ich użyć.

System Super Combo wprowadzony w Street Fighter Zero pozwala na wykonanie jeszcze silniejszych ciosów, jeśli uda się naładować odpowiednią ilość energii. Należy zwrócić uwagę na Combometer, który pozwala na naładowanie Super Combo szybciej. Warto zawsze mieć przygotowany Super Combo, aby móc go wykorzystać w odpowiednim momencie i zdobyć przewagę nad przeciwnikiem. Zmieniły się też niektóre podstawowe ciosy. Ryu robiący wyskok z nogą pochyla się nieco do przodu, w rezultacie cios wchodzi nieco niżej i łatwiej jest wykonać combo rozpoczynające się od tego właśnie ciosu. Ken wykonuje średnie kopnięcie z ręki, nie robi już spadku na ziemię. Dudley też ma prawie trzy razy większy zasięg, ale zadaje tylko jedno trafienie.

Tyle jeśli chodzi o podobieństwa i różnice pomiędzy SSF2T, czas na parę słów poświęconych wyłącznie Ulicznemu Wojownikowi - Street Fighter Zero. To nadal dobra gra w starym stylu. Kazdemu zapewni wiele godzin dobrej zabawy, a to za sprawą wielu zmian, w tym opcji Alpha Counter.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 36
2023-04-14 16:22:02
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji SFZ.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: