| Komentarzy: | 242 | Posty w pomocy: | 7 |
| Recenzji: | 10 | Dodatki: | 136 |
| Tipsów: | 25 | Tematy na forum: | 5 |
| Screen'y: | 1270 | Posty na forum: | 20 |
| Filmy: | 0 | Dodane gry: | 16 |
| Albumy: | 12 | Ocenione gry: | 335 |
| Tematy w pomocy: | 4 |

Alien Infestation 2025-12-22 21:35:23
To fakt, przeciwnicy chodzą sztywno i moim zdaniem AI działa tak, jakby byli to przeciwnicy stworzeni do gry platformowej. Strzelanie takie sobie, no ale chociaż zbieramy te powerupy po drodze do większego damage'u. A samo chodzenie naszego bohatera brzmi tak, jakby był Terminatorem dosłownie ze stalowymi butami :D.

Alien Infestation 2025-12-22 18:29:09
Trzeba też uważać żeby nie zginąć, bo jak zginiemy to gramy od początku danego poziomu i tracimy zebrane wcześniej powerupy do większych obrażeń naszej broni.

Alien Infestation 2025-12-22 17:39:36
Gra jest mocno już zapomniana i jeszcze kilka lat temu nie było o niej nigdzie słychać na necie, minimalnie pojawiły się jakieś ostatnio 2-3 gameplaye na yt z tej gry. Można sobie popykać i popodziwiać jak to kiedyś się robiło gry, bo gra ostatecznie nie wyszła w pełnej wersji i jest w stanie abandonware, jest tylko kilka poziomów. Była kiedyś dołączona jako bonusowa gra w...

Chasm: The Rift (CD) 2025-12-22 17:32:25
Zapomniałem dodać że jest gdzieś wzmianka na necie, że nie dało się zrobić dwupiętrowych poziomów w tym silniku, wszystkie poziomy znajdują się zawsze na parterze.

Battle Chess For Windows 2025-12-21 19:20:21
Pamiętam jak kiedyś w to grałem, fajna rozgrywka i można godzinami grać.

Heretic 2025-12-21 19:13:24
Grafika, udźwiękowienie i design ciekawy jak na tamte czasy, średniowieczne dark fantasy i atmosfera odpowiednia. Tylko w drugim epizodzie nie chciało mi się grać, jakoś nie dawały dalej frajdy te poziomy, za to następne w 3 epizodzie już były ok.

Hexen: Deathkings of the Dark Citadel 2025-12-21 19:08:44
Ten dodatek do Hexena jest naprawdę dobrze zrobiony, mam wrażenie że mapy mają lepszy design i całościowo ogólnie jest ok. Pamiętam że nie było denerwujących sytuacji jak w połowie pierwszej części, no ale Stalkery wychodzące z bagien nadal wkurzają =)

Doom64 EX 2025-12-21 19:04:41
Kiedyś nie chiało mi się grać w Dooma 64, ponieważ wydawał się dziwny przez grafikę i dźwięki, jakoś było to spowolnione i zbyt ciemne. Teraz mogę powiedzieć że to też dobra część Dooma, trochę z innym klimatem niż pierwsze części, ale mocno grywalna i dalej się można wciągnąć po latach.

Doom 2025-12-21 19:02:39
Pierwsza porządna i satysfakcjonująca, prosta ale ambitna strzelanka lat 90, z mocnym klimatem i bohaterem. Wspaniały design do dziś .

Corridor 7: Alien Invasion 2025-12-21 18:58:33
Gra ma fajny nieco straszny klimat, muzyka pasuje do klimatu no i mamy wiele poziomów które dalej nie są do końca interesujące, ale chociaż bronie i dźwięki jakie wydają są w porządku, oraz potwory mają fajne animacje śmierci, latające oczy często denerwują na początku gry. Kiedyś jak pierwszy raz grałem w demo, to na pierwszych poziomach były takie rośliny w doniczkach,...

Vinyl Goddess from Mars 2025-12-21 18:54:06
Dalej uważam że gra jest fajnie zrobiona, przejścia, level design, mechaniki, grafika też ekstra pixelowa i kolorystyczna, no i laska .

Gods 2025-12-21 18:52:36
Grałem tylko z dwie godziny bo gra była za trudna, za bardzo byli denerwujący ci przeciwnicy, za to grafika jest super zrobiona.

Shadow of the Beast II 2025-12-21 18:50:55
Pamiętam że gra była dość trudna i miała fajne grafiki, jak koleś z którego wystaje jakiś beam laser, albo intro na początku było najlepsze, super gierka .

Shadow of the Beast 2025-12-21 18:48:04
Najlepsza część ze wszystkich, solidna nowoczesna grafika jak na tamte czasy, przebojowy i trudny gameplay, a muzyka też robiła kawał roboty a propos klimatu. Zawsze mi było trudno dojść do broni kosmicznej i jetpacka .

Shadow of the Beast (3 in 1) 2025-12-21 18:43:23
Jeśli chodzi o trzecią część to była dość grywalna, ale zawsze podobała mi się pierwsza :P

Chasm: The Rift (CD) 2025-12-21 18:12:21
To już się poprawiam, bo miałem mocne wrażenie że to zmodyfikowany silnik z Wolfa, na necie nie ma dokładnej nazwy silnika, jest rzeczywiście wzmianka że jest to autorski silnik Action Forms i działa na systemie MS-DOS, no i gra jest zrobiona w takim 2,5D w sumie który dawał efekt 3D w większości. Ale w sumie też część ludzi mówi że był właśnie 3D, pewnie bardziej to...

Outlaws 2025-12-21 00:13:18
Gra z bardzo ciekawą i motywującą fabułą, animacje oraz grafika na dobrym poziomie, ścieżka dźwiękowa jest super, tak samo działanie broni i level design jest naprawdę dobrze zrobiony. Sam klimat dzikiego zachodu prawie każdy gracz kocha. Mogę polecić każdemu.

Duck Hunt 2025-12-21 00:09:41
Pradawna, kultowa gra która każdemu sprawi frajdę, prosta i stopniowo wymaga refleksu

Quake 2025-12-21 00:03:29
Ciemnobrązowy pikselowy klasyk, skaczemy i strzelamy. Gra która zapoczątkowała speedrunning w grach fps. Mroczne gotyckie poziomy a atmosfera połączona z muzyką też potrafi wywołać ciarki, level design bardzo dobry. Jednak fabuły to prawie nie ma, boss mógłby być trochę trudniejszy na końcu, no ale mamy za to rocket jump!

Radix: Beyond the Void 2025-12-20 23:59:31
Gra podobna do Descent, jednak bardziej mi się podobała ze względu na level design i działanie broni. Latamy, strzelamy, celujemy w cele, można odpocząć grając w nią.

Contra 2025-12-20 23:57:36
Najlepsza strzelanka 2D na konsole, na Pegasusie się grało godzinami z kolegami. Kto nie grał, niech zagra!

The Catacomb Abyss 2025-12-20 23:55:53
W sumie taki tatuś Wolfensteina 3D. No na pewno Wolf jest 3x lepszy, ale tutaj też mamy prostą rozgrywkę, klimacik spoko taki grobowy hehe. Można pograć i zobaczyć jak to było .

Croc: Legend of the Gobbos 2025-12-20 23:53:07
Przecudowna gra, bardzo kolorystyczna i optymistyczna. Jak na platformówkę 3D jest ciekawa, i najbardziej podobało mi się zróżnicowanie pozomów, jak wyglądają. Zawsze kiedyś obracałem tą wyspę i myślałem jak poziomy będą dalej wyglądać, i się nie zawiodłem, wszystko było zgodne z oczekiwaniami. Nawet jakieś kody się wpisuje i można odblokować wszystkie poziomy

Rayman 2: The Great Escape 2025-12-20 23:50:06
Jest to pierwsza gra w jakie w ogóle grałem. Super soundtrack, grafika bajkowa, level design mistrzostwo, grać w tą grę pierwszy raz to coś pięknego.

Shadow Man 2025-12-20 23:47:24
Po latach gra dla mnie jest zbyt mroczna i melancholijna, na pewno jest ładnie zrobiona ale design poziomów nie przypadł mi do gustu oraz nastrój. Bronie są za to ciekawie zrobione i fabuła.

Strife 2025-12-20 23:43:03
Gra naprawdę fajnie zrobiona w stylu rpg, ciekawe misje i plot twist na końcu oszałamiający. Podobało mi się miasto i działanie broni też, fortece, budynki dookoła są super. Takie zmodernizowane technologicznie średniowiecze

The Oregon Trail 2025-12-20 23:40:06
Pierwsza gra tekstowa w jaką grałem. Mogę powiedzieć że historia ciekawa, trzeba pomyśleć, no i też rusza bardziej wyobraźnia w trakcie rozgrywki, polecam.

Bram Stoker's Dracula 2025-12-20 23:37:50
Według mnie gra ma wspaniały, mroczny retro klimacik, grałem kilka lat temu na Halloween. Muzyka odpowiednia jak na tamte czasy, i można na spokojnie całą przejść w 3-4 godziny :)

Supaplex 2025-12-20 23:34:30
Po wielu latach stwierdzam, że to nadal najlepsza logiczna gra w jaką grałem. Cały czas człowiek myśli żeby się nie zawalić kulkami, jak przestawić te kulki i trenuje się szare komórki. Gra znakomita.

Powerslave 2025-12-20 23:27:39
Nie wiem o co mi chodziło pisząc tamten komentarz pod spodem 15 lat temu, ale gierka ma ciekawy fajny klimat, bronie są dobrze zrobione, grafika ładna i spójna, animacje ładnie wyglądają. Tylko często jakoś tak pustawo jest i za mało trudnych przeciwników, nie jest to dynamiczna strzelanka jak Shadow Warrior czy Blood, taka bardziej gra przy której można przychillować, trochę...

Redneck Rampage 2025-12-20 23:22:49
Klimatyczna wieśniacka strzelanka! Mamy świnie, komary, zadupie wieś gdzieś na terenach Texasu, brudne budynki, bajora, kible obsrane, dużo grubych wieśniaków którzy klną i strzelają od razu jak nas zobaczą, gra jest prześmieszna. Można pierdzieć, pić alkohol, tylko nie za dużo bo się koleś kiwać będziesz! Wieśniacka gra z jajem, jak gram to od razu się humor...

Colin McRae Rally 2025-12-20 23:06:04
Super gierka gdzie trzeba sporo myśleć jak się chce skręcić, trzeba się nauczyć jazdy i potrenować. Kiedyś z kumplem graliśmy u niego po szkole robiliśmy challenge, kto lepiej przejedzie trasę itp. piękne czasy.

The Need for Speed 2025-12-20 23:01:00
Pierwsza część z serii, mogę powiedzieć że jak na tamte czasy była to gra ciekawa i dość grywalna, teraz nie za bardzo hehe :P

Thief II: The Metal Age 2025-12-20 22:56:20
Druga część arcydzieła gdzie mamy do czynienia z mechanizacją wszystkiego, nową erą metalu. Kolejny raz gra pokazuje że nadal można stworzyć wspaniałe misje oraz cutscenki.

Thief: The Dark Project 2025-12-20 22:52:48
Najlepsza gra w jaką grałem kiedykolwiek. Dużo pokazuje szczegółów, sporo czytamy, dowiadujemy się nowych rzeczy i najlepiej zrobiona eksploracja ze wszystkich gier, najlepiej zrobiona implementacja sekretów. Wolność i poruszanie się po mapach, oraz możliwość różnych wyborów w jaki sposób przejdziemy misję jest fascynujący. Muzyka ambient jest przecudowna.

Duke Nukem 3D 2025-12-20 22:47:24
Gra z fajnym klimatem i satysfakcjonującymi brońmi, pięknie zrobione poziomy no i sam Duke.

Castle Wolfenstein 2025-12-20 22:45:43
Gierka w sumie zapoczątkowała wszystkie Wolfensteiny, prosta ale często daje w kość. Trzeba się przyzwyczaić i da się pograć w sumie .

Shadow Warrior 2025-12-20 22:37:38
Fajna i dynamiczna strzelanka, najbardziej podobały mi się bronie jak podwójne Uzi czy wyrzutnia rakiet nuklearnych, a ten Riot Shotgun to istne cudo. Atmosfera super i inteligencja przeciwników wyostrzona, grafika pikselowa i kolorystycznie mocno zachęcająca. Kiedyś prosiłem rodziców żeby mi kupili big boxa tej gry na gwiazdkę ;p

Blood 2025-12-20 22:33:52
Gra piękna, krwawa, z mocnym i ambitnym klimatem (może nawet zbyt ambitnym), sporo zemsty, czarnego humoru i masa wybuchających dynamitów, dźwięki sawed-off shotguna, no coś wspaniałego, jedna z moich najbardziej ulubionych gier. Dźwięki, cutscenki i grafika Build Engine wymiata, a muzyka to istny majstersztyk. Polecam każdemu

Hexen: Beyond Heretic 2025-12-20 22:26:44
Klimatyczna gra z mistyczną muzyką, grafika super pikselowa no i klimacik średniowiecznego dark fantasy. Fajne jest to że mamy do wyboru 3 klasy, w sumie zawsze wolałem grać Baratusem. Niektóre zagadki wkurzające, no ale polecam bo warto i wyrobić swoje zdanie.

Hexen 2: Ultimate Pack 2025-12-20 22:23:48
Druga część lepsza od jedynki, ale grafikę wolałem z jedynki. Sporo leveli do ogrania no i ciekawy combat .

Franko: The Crazy Revenge 2025-12-20 22:21:41
Śmieszna i klimatyczna bijatyka, pokazuje fajne szczegóły ulicznego życia w Polsce z takim dosadnym kopnięciem!

Carmageddon Splat Pack 2025-12-20 22:19:11
Porządny dodatek do pierwszej części. Nowe samochody, nowe mapy, aż miło się patrzy i jeździ! Jest tam też mapa Armourgeddon w pełnej okazałości, była też w demie tej gry i pamiętam nieco okrojona, grało się na czas i znowu przechodziło. Najlepsza mapa z tego dodatku.

Dark Seed 2025-12-20 21:59:50
Moim zdaniem najlepsza przygodówka, dość trudna bo trzeba się mocno domyślać co zrobić dalej, albo jak i gdzie użyć danych przedmiotów które znaleźliśmy, plus w grze nie jest to uwzględnione ale czas cały czas leci do przodu, i jak się ominie event z sąsiadem i psem przy naszym domu to trzeba zaczynać grę od początku. Gra jest do pokonania w 25 minut, ale jak się nigdy nie...

Crusader: No Remorse 2025-12-20 21:46:47
To już fajna taktyczna strzelanka, sporo unikania, oczywiście strzelania no i muzyka i grafika nadal brzmi oraz wygląda ciekawie. Polecam.

Bugs Bunny & Taz: Time Busters 2025-12-20 21:44:22
Moja z pierwszych gier w jakie grałem mając z 6 lat. Pamiętam że nie wiedziałem jak się dostać do krainy wikingów, te unikanie lecącej lawy, fajna przygodówka z uniwersum Looney Tunes.

Metal Slug: Collector's Edition 2025-12-20 21:41:43
Najlepsza strzelanko-platformówka. Grało się na automatach, czy byłeś gdzieś w Polsce, czy wyjechałeś na wakacje do Turcji, jeszcze do 2010 roku wszędzie były automaty. Sporo trzeba obserwować, myśleć gdzie skoczyć i robić uniki, dobrze ćwiczy się zręczność i refleks :D

Battle City 2025-12-20 21:37:44
Pamiętam jak kiedyś na informatyce prawie wszyscy grali w to, chowanie się i strzelanie, obrona bazy. Bardzo prosta gra i nie męcząca za bardzo.

Wolfenstein 3D 2025-12-19 21:14:57
Prosta klasyczna, dynamiczna gierka w którą można dalej grać, ciekawy level design, podstawowe fpsowe bronie, muzyka przednia i jedziemy z tematem. DNA wszystkich Doomów i pierwszych stabilnych strzelanek.

Unreal Mission Pack: Return to Na Pali 2025-12-19 20:51:24
Epickie intro oraz świetne poziomy, nowa ścieżka muzyczna oraz nowe bronie. Tylko boss na końcu mógłby być nowy i trudniejszy. Plusem jest też to że w niektórych broniach zostały zmienione dźwięki, dają fajny efekt i są lepsze niż w podstawce, warto grać.