Gelidus

Ranga
Ranga: 10
Dołączył: 2010-12-29
Ostatnio zalogowany: 2026-06-25
Status: Użytkownik
Wyślij wiadomość do Gelidus

Komentarze użytkownika

Strona: < 1, 2, 3, 4, 5, >
PC

Dark Seed II 2026-03-15 21:30:30

Fajna kontynuacja pierwszej części, graficznie o wiele lepsza, trochę inny styl, w sumie w porządku, można pograć.

PC

Blood II: The Chosen - The Nightmare Levels 2026-03-15 21:23:21

Dodatek do Blooda II był też często denerwujący, w poziomie z cyrkiem z JoJo brakowało amunicji, dalej też brakowało i crashowało w koszmarze Gabrieli. Za dużo kamiennych stworów, przeszedłem, udało się, ale wiele razy musiałem się zmuszać na siłę, żeby coś przejść, żeby zobaczyć co będzie dalej .

PC

Blood Plasma Pak 2026-03-15 21:14:56

Kolejny dodatek do Blooda, dodający nowy epizod i najtrudniejszego przeciwnika w grze, czyli Bestię! Do tego mamy kilka rodzaji nowych kultystów... Crudux Cruo!

PC

Blood: Cryptic Passage 2026-03-15 21:06:20

Porządny, kryptyczny dodatek do Blooda. Mapki są większe i ciekawie zrobione, elementy otoczenia i design poziomów jest zrobiony ambitnie. Pamiętam że na początku można łatwo spaść do wody i zostać pogryzionym przez Bone Eela :P

PC

Spear of Destiny 2026-03-15 21:03:27

Naprawdę dobra kontynuacja Wolfa 3D, dodająca nowe poziomy, tekstury oraz przeciwników. Do tego dochodzą nowi, ciekawi bossowie :P. Końcowe poziomy też są trudniejsze.

PC

Bedlam 2026-03-15 20:54:29

Pierwsza część rozwałki, też klimatyczna tylko mniej rozbudowana, można pograć.

PC

Beyond Castle Wolfenstein 2026-03-15 20:02:00

Trochę lepsza kontynuacja pierwszej części jeśli chodzi o grafikę, bo mechanicznie jest bardziej rozwinięta, rozgrywka niby prosta ale też trzeba pomyśleć.

PC

Alien Carnage 2026-03-15 19:59:06

Dobra grafika jak na tamte czasy, dynamiczna akcja i level design w porządku.

PC

Resident Evil 2 2026-03-15 19:55:43

Porządna kontynuacja z świetnym klimatem i postaciami, polecam .

Gry bez emulatora

Grand Theft Auto 2026-03-15 19:42:39

Zawsze wolałem grać w Windowsową PC wersję GTA 1, bo w wersji na PSX grafika była bardziej okrojona.

PC

Grand Theft Auto 2 (GTA 2) 2026-03-15 19:16:09

Też fajna część prawie jak GTA 1, intro było mega w tamtych czasach, trochę więcej mechanik, grafika inna, choć nie do końca podoba mi się styl grafiki, no ale w końcu mogliśmy strzelać z czołgu  Kiedyś kolega zgrał mi na płytkę, pamiętam że fajna była możliwość zapisania rozgrywki, ale jak zobaczyłem ile musimy zarobić w grze by ją zapisać, to się mocno...

PC

Resident Evil 2026-03-15 19:12:16

Fajna gra bo uczy takiego taktycznego myślenia, co użyć, co się przyda, a jak pójdę tam to czego użyć, jak się zabezpieczyć, jak się coś zbierze to od razu człowiek się cieszy. Klimat super no i gra zbytnio w sumie nie męczy, to duży plus :)

PC

The Suffering 2026-03-15 19:08:08

Znakomity mroczny klimat, zemsta, wspaniała rozgrywka, mechaniki walki i fabuła wyśmienita. Muzyka gry też jest super zrobiona i grafika jak na tamte czasy też. Pamiętam jak byłem chory, miałem temperaturę z 38 stopni, wypiłem leczniczą herbatkę, odpalałem grę i zaraz człowiek zapominał że jest chory i że musi zadzwonić do kolegi po lekcje .

PC

Chasm: The Rift 2026-03-15 18:58:53

Jak grałem pierwszy raz wiele lat temu, jeszcze na grafice 320x200 bo DOSBox bardzo mulił nawet jak się wybrało 640x480, to ogólnie atmosfera gry była jakaś taka odosobniona, dziwna, do tego muzyka brzmiała dziwnie. Czułem się bardziej samotny niż w innych grach, można wczuć się szybko w klimat. Silnik gry był trochę ograniczony jak na tamte czasy. W ostatnich latach pojawił...

PC

Bedlam 2: Absolute Bedlam 2026-03-15 18:54:21

Fajna gra gdzie nie trzeba myśleć, tylko mamy cel i rozwalamy wszystko i wszystkich dookoła, do tego ulepszamy nasz kosmiczny czołg, czy jak to się tam nazywa i możemy dzięki temu jeszcze więcej i szybciej rozwalać wszystko na wiele sposobów .

PC

BloodRayne 2026-03-15 18:52:25

Ciekawa gra akcji, klimat trochę podobny do RtCW, sama bohaterka gry jest super zrobiona no i grywalność naprawdę dobra .

PC

Duke Nukem: Manhattan Project 2026-03-15 18:48:25

Pamiętam jak kiedyś dostałem od kolegi płytkę z pełną wersją tej gry, chyba z magazynu Click! Super platformówka akcji, udźwiękowienie mega, możliwość użycia wielu broni, poziomy ciekawie zrobione, zawsze mamy inne otoczenie, no i ratujemy cycate panienki, czyli klimat Duke'a!

PC

Dangerous Dave 2026-03-15 18:44:28

Gra jednocześnie prosta w rozgrywce ale trudna, trzeba dobrze umieć skakać .

PC

Dangerous Dave in the Haunted Mansion 2026-03-14 20:55:04

W sumie fajna, prosta, przemyślana platformówka, przeciwnicy są dobrze zrobieni i grafika też jest ok.

PC

System Shock 2026-03-04 23:23:33

Taki w sumie Stygian Abyss, tylko że jesteśmy w kosmosie. Jak dla mnie bardzo ciekawa gra jak na tamte czasy i oferuje zabawę na długie godziny, sporo możliwych interakcji. Na początku pamiętam miałem duży problem z rozeznaniem się jak ta gra działa, jak się wpisuje kody do drzwi, ale potem już poszło z górki, eksploracja jest tutaj fundamentem.

PC

Mortal Kombat 2 2026-03-04 00:55:00

Świetna nawalanka, grało się czasem, ale jak się grało to była przednia zabawa i pojedynek na lepsze kombosy z kolegami, kto zrobi lepsze. Miałem jednego kolegę co wszystkich kładł na łopatki :)

PC

Recoil 2026-03-04 00:51:12

Pamiętam że to bardzo prosta gierka, powtarzalna ale rozgrywka była fajnie zrobiona oraz cutscenki. Mamy ulepszenia do naszego czołgu, dostajemy misję i nawalamy przeciwników z lasera!

PC

Alone in the Dark 2026-03-04 00:49:13

W tej grze ładna jest kolorystyka tekstur, choć grafika już nie do końca, ale kiedyś niewyraźne piksele straszyły dość skutecznie. Na pewno ma bardzo dobrze zbudowane napięcie i klimat.

PC

Arctic Adventure 2026-03-04 00:45:34

Gierka prosta i nawet klimatyczna jak na tamte czasy, lepsza od Pharaoh's Tomb z tego co pamiętam. Miała kilka dobrych mechanik i w sumie kolorystycznie ładnie się prezentuje, kiedyś pogrywałem sobie w nią przez nawet kilka tygodni 

PC

Duke Nukem 2026-03-04 00:39:23

Pierwsza gra z Dukiem, często trudna z tego co pamiętam, tak narodziła się legenda 

PC

Cosmo's Cosmic Adventure: Forbidden Planet 2026-03-04 00:36:32

Zawsze podobała mi się w ogóle kolorystyka w tej grze, jest świetnie zrobiona jak na tamte czasy, podobnie jak w Prehistorik. Rozgrywka prosta i w sumie wszystkie platformówki od Apogee są super! :)

PC

Need for Speed: Underground 2026-03-04 00:31:55

Dobra wyścigówka, super muzyka i klimat, pamiętam jak grałem często u kolegi z nim.

PC

Shipwreckers! 2026-03-03 01:06:52

Kiedyś grałem w tą grę jak miałem z 7 lat, prosta ale jak dla mnie wtedy była trochę trudna, ciekawa rozgrywka. Pamiętam jak z tatą kiedyś grałem w tryb multiplayer .

PC

Bio Menace 2026-03-03 00:47:46

Fajna i szybka gierka, ciekawa platformówka z nutą akcji, polecam. Podobna do Dangerous Dave :)

PC

The Oregon Trail: 5th Edition 2026-02-25 12:45:06

Fajna część z dobrze zrobionymi nowymi animacjami i wstawkami, chociaż ponoć cutscenki FMV były lepsze w trzeciej edycji. I tak polecam, bo teraz jest jeszcze więcej mechanik i technik w grze.

PC

Adventure 2026-02-25 12:37:16

Pierwsza przygodówka tekstowa ever, która została zrobiona przez Willa Crowthera, oryginalna wersja jest z 1976 roku a ta jest wersją na DOS. Polecam, na luzie można sobie poklikać i przede wszystkim poćwiczyć wyobraźnię .

PC

Oregon Trail II 2026-02-20 19:44:22

Kolejna część wspaniałej gry, sporo się myśli, czyta, i najlepsze jest to że gra nie męczy zbytnio. Polecam gorąco .

PC

Gorky 17 (PL) 2026-02-20 19:42:21

Bardzo fajna i trudna gra, pamiętam jak z kolegą grałem i jedną planszę z kilkanaście godzin przechodziliśmy. Jakieś tam bugi są ale da się grać, za to potwory są super .

PC

Timeslaughter 2026-02-19 19:12:29

W sumie fajnie zrobione postacie i dialogi, fabuła dość ciekawa, sci-fi ale brutalna, trochę za dużo krwi ale animacje, przerywniki z czarnym humorem i grafika robią swoje, jest klimat!

PC

Koziołek Matołek Idzie do Szkoły 2026-02-19 18:55:19

Grałem w tą grę jak miałem z 6-7 lat, miałem jeszcze Raymana 2 ale zawsze rodzice mówili że Koziołek Matołek mądrzejszy :P. Patrząc teraz to grafika fajna i można sobie powspominać. Dajcie znać jak graliście w tą grę w dzieciństwie .

PC

Rayman 2: The Great Escape 2026-02-15 20:58:36

Najlepsza gra dzieciństwa, grafika super, poziomy, muzyka, fabuła... po prostu bajka .

PC

Max Payne 2026-02-11 14:13:54

Najlepsza gra akcji z tamtych lat, mega bronie i zabawa czasem dawała dużo frajdy. Pamiętam że kolejną bardzo jakościową grą wydaną w tym samym roku, był też Return to Castle Wolfenstein, rok 2001 był bardzo dobrym rokiem jeśli chodzi o gry .

PC

The Settlers 2026-02-06 14:37:47

Grałem w tą grę przez dłuższy czas na starym kompie kiedyś, naprawdę fajna strategia z klimatem, a grafika nadal przyciąga :)

PC

Unreal Tournament 2026-01-30 18:28:50

Gra zasługuje na ocenę 20/10. Jest to najbardziej grywalna strzelanka od 1999 aż do teraz, grafika super, silnik dalej się nie zestarzał. Jest to dynamiczna strzelanka, mamy sporo różnych i satysfakcjonujących broni do wyboru, sporo trybów i do tego walka z botami gdzie możemy ustawić sobie różne trudności, wtedy boty są bardziej mądrzejsze i agresywne lub multiplayer,...

Amiga

Tin Toy Adventure in the House of Fun 2026-01-26 21:13:09

Pierwsza i oryginalna wersja gry na Amigę. Mamy tu fajne UI, lepsze niż w wersji na PC.

PC

Tin Toy Adventure in the House of Fun 2026-01-18 00:48:26

Grałem w to kiedyś jak miałem 12 lub 11 lat, gra była dołączona do płytki z jakiegoś magazynu, bodajże dawny Play. Fajne i ciekawe kolorystyczne poziomy, grafika i otoczenie barwne, bajkowe, muzyka też potrafi pokazać ten klimat, atmosferę. Prosta i fajna platformówka, polecam mocno .

PC

Manic Miner 2026-01-18 00:42:16

Wersja DOS dalej jest grywalna, a gra jest dalej trudna jak kiedyś. Prosta rozgrywka, ale wymaga skilla i tutaj trzeba mieć nieco więcej cierpliwości .

PC

Blood: Lenin Edition 2026-01-16 00:56:37

Jeszcze dodam że ta modyfikacja, działa na zwykłej wersji Blood v1.0 która jest w folderze gry, nie jest to wersja 1.21. Czyli mamy 4 epizody, oraz jest to DOS'owa wersja którą odpalamy przez DOSBox Staging, jest to lepszy odpowiednik zwykłego DOSBoxa. Do wyboru mamy też wersję Lite, która zawiera tylko same potrzebne pliki do odpalenia gry.

PC

Grand Theft Auto: London 1969 & 1961 2026-01-14 20:55:57

Dodatki z innym klimatem i teksturami, nowymi misjami oraz dźwiękami osadzone w Londynie. Nawet ciekawe, ale bardziej wolę klimat samego GTA 1.

PC

Blood: Lenin Edition 2026-01-14 20:49:26

Trochę głupawo-śmieszna wersja gry Blood, gdzie mamy zmodyfikowane niektóre tekstury, flagi rewolucji, dźwięki, na pewno teksty, tłumaczenia no i Caleb gada głosem Lenina oraz strzela teksty nie do końca zrozumiałe po rusku. Dla mnie taki eksperyment ta modyfikacja, szału nie ma, ale można trochę pograć :p

PC

Wolfenstein 3D Super Upgrades 2026-01-14 20:38:12

A to niespodzianka, nie zauważyłem tego. Chyba dlatego że ten dodatek był dopiero na 3 stronie z dodatkami tej gry, hmm, no ale nic. Nie wiem co dokładnie jest w tamtej paczce, ale tutaj w tej jest jeszcze dodatkowo wersja Windowsowa SDL tych misji, oprócz tej na DOS.

PC

Wolfenstein 3D Super Upgrades 2026-01-11 18:40:48

Tak, można grać od razu, bo jest tam wgrany Wolfenstein 3D wersja v1.4g od Apogee i możemy też używać kodów w tej wersji. Przez Wolfa działa program Wolfmaster, trzeba sobie odpalać go przez DOSBox Staging i przez niego grać w wersję MS-DOS tych mapek, jest wgrana jego najnowsza wersja i są w nim poprawione błędy emulacyjne, błędy związane z kompatybilnością gier, które...

PC

Frater (PL) 2026-01-10 18:43:54

Gdzieś w 2010 roku przeszedłem tą grę z 2 razy, a w 2007 roku nie mogłem bo mi crashowała na poziomie Lasu, ale to dlatego że miałem w starym kompie tylko 1GB Ramu :D. Spoko polski rpg, są niedociągnięcia w balansie itp. Ale da się grać, wczuć w klimat który osobiście bardzo mi się się spodobał. Sceneria i muzyka jest super, oraz mamy bardzo dużo różnych broni do wyboru...

PC

Gore: Special Edition 2026-01-10 18:34:51

Kiedyś grałem i można sobie w sumie popykać teraz. Często w grze są trudni przeciwnicy, gra chciała być coś ala Quake 3 albo Unreal Tournament, może być ok .

PC

Wolfenstein 3D Super Upgrades 2026-01-09 22:12:55

Spory a nawet olbrzymi dodatek od Apogee Software dodający masę map, mamy ich aż 815 do ogrania oraz edytor i generator map. Dla fanów wolfa jest to masywny content. Do wyboru jest wersja z DOSBox Staging oraz wersja na Windowsa SDL. Polecam bo często można znaleźć trudne i fajnie zrobione poziomy .

Strona: < 1, 2, 3, 4, 5, >
Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net .:- Abandonware