Ocena: ( 8.25 / 10 )
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Głosów: 12 Pobrano: 49 razy.
Mam zainstalowaną z płyty primal rage a kiedy prubuje ją włączyć przez DosBox to mi wyskakuje Primal rage nie moze zainicjiowac CD-ROM. POMUZCIE CO MAM ZROBIC.
wpisałem to wszystko co mi kazales i nic
Tą grę masz na CD? nie z serwisu?, musisz trochę pokombinować bo ja jej nie mam na CD, ale spróbuje to napisać jak to zrobić.
Włóż CD z grą do napędu i uruchom DosBox, też stwórz jakiś katalog, np. na dysku C utworzy katalog rage.
W DosBox wpisz:
mount c c:\rage
c:\rage - to ten katalog który stworzyłeś.
mount d x:\ -t cdrom
x:
gdzie x to litera Twojego cdromu.
teraz wpisujesz nazwę pliku który jest na cd aby zainstalować grę (może to być install, setup itp. musisz zobaczyć na cd jakie pliki masz) możesz wpisać komendę dir aby wyświetlić listę plików. I instalujesz grę na C.
jak zainstalujesz przechodzisz na dysk C komendą:
c:
przechodzisz do katalog do jakiego zainstalowałeś grę, możesz też wpisać dir i pokaże się lista, do katalogu przechodzisz wpisując
cd xxx
gdzie xxx to nazwa katalogu.
Później odpalasz grę, wpisując nazwę pliku możliwe że jest to prage.exe
Ta gre mam na dysku c jakby co.wez wyluz kawe na lawe bo nie jestem dobry w te klocki powiec mi odpoczatku co mam zrobic jak w poradniku ok plis.wszystko odpoczatku mi mów co mam zrobic najlepiej by bylo zeby bylo wyjasnione jak w instrukcji.
To w DosBox'ie musisz zamontować też cd, możliwe też że w DosBox musisz przeprowadzić instalację gry.
w DosBox zamontuj cdrom, czyli załóżmy że w Windowsie masz CD pod literą d:, wpisz w tedy:
mount d: d:\ -t cdrom
Oczywiście musisz zamontować też dysk C, na którym zainstalujesz grę.
ps. to jest dział amigi ;) ale niech będzie, admin może przesunie do pc ;)