Wolfenstein 3D

Wolfenstein 3D
Producent i rok wydania:
ID Software / Apogee 1992
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(0.991 MB)
Gra także w wersji:
Nintendo SNES - Wolfenstein 3D
Zobacz także:
Spear of DestinySpear of Destiny Mission 2: Return to DangerSpear of Destiny Mission 3: The Ultimate ChallengeSpear RessurectionWolfenstein 3D Mortal Kombat Edition Wolfenstein 3D: Cover of DarknessBeyond Wolfenstein 2

Ocena: ( 8.68 / 10 )
12345678910

Głosów: 82 Pobrano: 1364 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Wolfenstein 3D: Wolfenstein 3D DOS - Gameplay Wolfenstein 3D: Recenzja Gry Wolfenstein 3D Wolfenstein 3D:  Wolfenstein 3D:  Wolfenstein 3D:
Kod/Tips: Jednoczesne wciśnięcie L+I+M daje max żyć i amunicji, wszystkie brania. Shift+przód - bieganie Do tajnego, dziesiątego poziomu (shareware... Więcej >>>

Recenzja - Opisy broni, postaci, itemów, itp.

Opisy broni, postaci, itemów, itp.

Fabuła Wolfensteina 3D
Gracz wciela się w amerykańskiego żołnierza polskiego pochodzenia – Williama Josepha Blazkowicza, który podczas wykonywania tajnej misji zostaje schwytany i uwięziony w hitlerowskiej twierdzy. Stara się z niej uciec, walcząc z zastępami niemieckich żołnierzy, a także psów strażniczych. W budynku ukryte są tajne przejścia i skrytki, zawierające potrzebne do przetrwania przedmioty, jak amunicja i apteczki pierwszej pomocy.
Troche historii
Wolfenstein 3D – gra komputerowa, wyprodukowana przez id Software i wydana przez firmę Apogee 5 maja 1992 roku. Trójwymiarowy następca gier Castle Wolfenstein i Beyond Castle Wolfenstein, wydanych przez Muse Software odpowiednio w latach 1983 i 1984 na platformę Apple II.
Twoja postać:

William Joseph Blazkowicz -  B.J. jest amerykańskim tajnym agentem, pracującym dla Biura Tajnych Operacji. Działał w Europie (głównie w Niemczech) oraz w Afryce Północnej (Libia i Egipt). Blazkowicz urodził się 15. sierpnia w roku 1911. Jest potomkiem polskich imigrantów, którzy osiedlili się w Stanach Zjednoczonych. Przyjacielie nadali mu przezwisko B.J.. Podczas wojny uczestniczył w 14 tajnych operacjach, w ostatniej zaś przyczynił się do zakończenia wojny.
Przeciwnicy:


1. German Shepard Dog (Dogs) - owczarek niemiecki, możesz łatwo je zabić pchnięciem noża, ograniczają się do atakowania z bliskiej odległości. Zwykle pojawiają się w grupach.
2. German Trooper (Brown Guards) - mimo, że są najwolniejsi, najsłabsi i najgłupsi ze  wszystkich strażników w grze, liczba ich może cię zabić w krótkim czasie, jeśli pozwalasz im aby do ciebie strzelali. Ich bronią jest pistolet, i mogą łatwo cię zabić trzema lub czterema strzałami.
3. SS Guard (SS) - są ubrani w niebieskie mundury, nie próbuj ich lekceważyć. Mają karabiny maszynowe, z których mogą cię zabić w krótkim czasie. Strzelają do ciebie z karabinu maszynowego, który możesz wziąć po ich zabiciu.
4. Mutant Guard (Mutants) - są wynikami eksperymentów dr Schabbs, zielone mundury, szara skóra, ostrze w każdej ręce i pistolet w ich piersiach. Poruszają się szybko i mogą strzelać na tyle szybko, by cię zabić szybciej niż oficerowie.
5. German Officer (Officers) - podobnie są do brązowych strażników, z wyjątkiem że znacznie szybciej biegają. Mają białe stroje, aby ich łatwo rozpoznać. Możesz zabić tych wrogów z około 4 lub 5 strzałów.
6. Hitler Ghost (Ghost Hitler) - duch-jak Hitler, który strzela ognistymi kulami w ciebie, chociaż strzałów można łatwo uniknąć, mogą spowodować wiele szkód, jeśli cię trafi. Znajdują się tylko w ostatnim poziomie, epizodu trzeciego i możesz go zabić z około 20 strzałów.
7. Pacman Ghost - w jednym z ukrytych poziomów epizodu trzeciego, odwzorowującym planszę z gry Pac-Man, znajdują się nieśmiertelne, ścigające gracza duszki.
Bossowie:
1. Hans Grosse - jest duży, ma niebieski kombinezon, chodzi z podwójnym Chaingun'em. Kiedy po raz pierwszy się z nim spotkać, będzie najprawdopodobniej słaby jednak póżniej zrobi się o wiele trudniejszy do pokonania.
2. Doctor Schabbs - Diaboliczny doktor który za pomocą chemikaliów tworzy mutantów zabójców. Jest to zdecydowanie najprostszy z bossów. Rzuca w ciebie tylko strzykawkami, które łatwo jest uniknąć.
3. Mecha Hitler - czyli Hitler w mecha-zbroi z czterema chaingunami. Mimo, że jest powolny, ataki z czterordzeniowego chainguna mogą szybko cię zabić.
4. Hitler - po zdjęciu zbroi, będzie krzyczeć gniewne słowa w twoim kierónku, będzie posiadał tylko dwa chainguny. On nie jest aż tak trudny bez pancerza, więc wszystko co musisz zrobić, to kontynuować ostrzał na niego z chainguna.
5. Otto Giftmacher - Otto to człowiek, który jest odpowiedzialny za stworzenie broni chemicznej. Wyrzutnia rakiet którą dzierży jest potężna, ale łatwa do uniknięcia.
6. Gretel Grosse - siostra Hansa Grosse, ma żal do ciebie że zabiłeś Hansa. Tak jak w przypadku wszystkich innych bosów, można łatwo ją zabić. Strategia wygranej jest taka sama, jak z Hansem, z wyjątkiem jej broni, która może zrobić trochę więcej obrażeń.
7. General Fettgesicht - ten człowiek jest osobą odpowiedzialną za cały Giftkreig. Jeśli uda ci się go zabić, skończysz wojnę, a także grę. Jego uzbrojenie obejmuje zarówno chaingun i wyrzutnia rakiet, więc oczywiście nie możesz stać w jednym miejscu.
Bronie:

1. Knife (nóż) - jest on przydatny gdy skończy ci się amunicja.
2. Pistol (pistolet) - jest pierwszą bronią palną którą otrzymujemy. Strzela pojedyńczymi strzałami.
3. Machine Gun (karabin maszynowy) - jest to praktycznie najlepsza broń w całej grze, może strzelać seriami.
4. Chaingun -  to najsilniejsza broń w grze, z możliwością koszenia wróg. Byłaby ona najlepszą bronią w grze, gdyby nie jadła amunicji tak szybko.
Itemy:

1. Cross (krzyż) - mały, złoty krzyż z klejnotów. Zwiększa twój wynik o 100 punktów.
2. Chalice (kielich) - przypomina złoty kielich ozdobiony klejnotami. Zwiększa wynik o 500 punktów.
3. Treasure Chest (skrzynia) - złote pudełko wypełnione różnymi rodzajami klejnotów. Zwiększenia twój wynik o 1000 punktów.
4. Crown (korona) - nazwa opisuje, czerwono, złotą koronę. Zwiększa twój wynik 5000 punktów.
5. Dog Food - można je znależć głównie u psów. Dzięki niemu odzyskujemy  4% zdrowia.
6. Food -  zwykły obiad z kurczaka, znaleźć głównie można go w obszarach kuchni lub po prostu leżący na stole. Odzyskujemy 10% zdrowia.
7. First Aid -  bardzo ważna rzecz, znalezienia tych rzeczy zdarzają się rzadko, ale kiedy je znajdziesz, to najlepiej po prostu zostaw je, dopóki ich nie potrzebujesz. Odzyskujemy 25% energii.
8. Extra Life - to jest bardzo przydatne, ale bardzo rzadko można je znależć. Zwiększa nam zdrowie 100%, daje 25 naboi i jedno życie. Wygląda ono jak niebieska kula z twoją podobizną w środku.
Naboje:
1. Ammo Pack -  oczywiście, pozycja ta zapewnia amunicję dla innych broni. Można je znaleźć tylko leżące wokół lub znalezione przy ciałach pokonanych strażników.
Poziomy w grze:
Episode 1: Escape from Wolfenstein
Episode 2: Operation: Eisenfaust
Episode 3: Die, Fuhrer, Die!
Episode 4: A Dark Secret
Episode 5: Trail of the Madman
Episode 6: Confrontation

Klucze:
W grze mamy do wyboru dwa rodzaje kluczy:
- żółty
- niebieski
Ciekawostka
Każda broń korzysta z jednego rodzaju amunicji, czyli jeśli wytrzepiesz wszystko w Chain gunie, możesz się pożegnać z korzystaniem z pistoletu czy machine guna.

Zobacz także:
Wolfenstein 3d
Wolf 3D
Wolf: To od niego wszystko się zaczęło

Autor: Ultimate
Ocena: 12345 (4.67) | Głosów: 3 | Odsłon: 1845
2015-01-24 18:13:44
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Opisy broni, postaci, itemów, itp..

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .: