Forum

Ranga 3
PInroz
Ranga: 3
Dołączył:
2021-04-13
Empire of Magic na Windows 10

Siema Wszystkim :D

Otórz mam pewien problem, gdyż postanowiłem powrócić to dość osobliwego tytułu jakim jest Empire of Magic, niestety mam z nim problem gdyż gra wogóle nie chce działać na Windows 10 :( Więc jestem ciekaw czy jest tu ktoś kto grał w tę produkcję na Windowsie 10?

Jeżeli nie wiecie co to za gra tutaj podaję link: https://www.gry-online.pl/gry/empire-of-magic/ze156b


2021-04-13 18:22:33

Odpowiedzi:

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-04-21 00:28:42

Najdalej z twoją grą udało mi się zajść tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=g2mGglESuEw

Na tym emulatorze gra odpala intro, ale chodzi bardzo powoli, potem jest ekran z napisem "Loading", ale potem gra staje na czarnym ekranie z growym kursorem. Więc albo faktycznie ten obraz gry jest uszkodzony, albo gra ma takie nietypowe wymagania, że żadna maszyna wirtualna sobie z nimi nie radzi.

"A jeżeli i to nie zadziała no cóż... pozostają mi już tylko wspomnienia :("

Ostatecznym wyjściem jest kupno starego komputera albo laptopa z Windowsem XP. Jeśli zależy Ci na tej grze i na innych, to może to być najlepsze rozwiązanie. Kto wie, czy i mnie to nie czeka, ale na razie moje stare gry 3D na szczęście chodzą na Win10, a z grami 2D radzą sobie wirtualne maszyny. Mam jednak tyle ich do ogrania, bo nadrabiam teraz zaległości, że pewnie prędzej czy później trafię na taki problem jak u Ciebie. Na szczęście WinXP chodził na laptopach, które zajmują mało miejsca, ale jak jest z ich wydajnością, tego nie wiem.

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-04-20 15:25:14

Ta instalacja na Dosboxie ruszyła dalej, ale przed samym końcem wywala wielkiego blue screena z fatal error, nie wiem dlaczego. Szlag może człowieka trafić. Spróbuję innego tutoriala.

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-04-20 13:51:47

Niezupełnie, bo ja też mam problem z grami 3D. Co z tego, że te moje (sprawdzałem Prince of Persia 3D i Need for Speed - Porsche Unleashed) działają w PCEM, skoro działają tak wolno,  że i tak są niegrywalne? Musimy znaleźć sposób na odpalanie wszystkich gier. Te moje mają patche na Windows 10, ale ja mam do ogrania kilkadziesiąt gier z ery Win98 i nie do wszystkich są patche na Win10.

Próbowałem zainstalować Win98 w Dosboxie według instrukcji z tego linka, który podałem, ale oczywiście są problemy - zatrzymałem się w momencie, w którym każą wpisać komendę fdisk, wywala mi "No fixed disks present" i nie wiem dlaczego. Poszukam może jakiejś innej instrukcji.

Ranga 3
PInroz
Ranga: 3
Dołączył:
2021-04-13
2021-04-20 13:37:14
Ostatecznie może to być wina gry pobranej z chomikuj. Czyli jedynie co mi zostało to polować na płytkę jeżeli będzie można ją kupić. A jeżeli i to nie zadziała no cóż... pozostają mi już tylko wspomnienia :(
Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-04-20 12:52:15

Pinroz - twoja gra niestety nie działa. Odpala się jakieś okienko "Active movie window", leci tam filmik z nazwą firmy, a potem zatrzymuje się na czarnym ekranie.

Później spróbuję jeszcze tego:

https://stare.e-gry.net/artykuly/windows-98se-pl-w-dosbox-z-akceleracja

A jeśli to nie pomoże, to może warto zainstalować Win98 albo WinXP na drugiej partycji w moim komputerze, bez wirtualnej maszyny? Zda to egzamin?

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-04-20 12:39:06

Dobra, nie wytrzymałem i ściągnąłem tego PCEM. Dobra wiadomość - moje gry działają. Zła wiadomość - chodzą koszmarnie wolno. Mam 16 gb RAM i kartę Nvidia Geforce GTX 960, więc to raczej niezły komputer, dlaczego więc to tak wolno działa? 

Sprawdzę jeszcze grę Pinroza, ale nawet sama instalacja gier trwa znacznie dłużej niż na wirtualnej maszynie.

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-04-20 12:14:49

Czyli co, na wirtualnej maszynie nie da się grać w żadną grę 3D? Trochę dziwne, bo np. Prince of Persia 3D odpala się na Windows 98, ale trochę się zacina, a na Windows XP wcale nie chce ruszyć (odpala się intro, a potem wywala grę do pulpitu bez żadnego błędu).

Spróbuję później tego PCEM. Dotąd grałem tylko w gry 2D na tej wirtualce, więc nie wiedziałem, że z 3D jest taki problem.

Ranga 10
Buttle
Ranga: 10
Dołączył:
2006-12-30
2021-04-20 12:12:12

Problem jest z tym że te emulatory nie posiadają akceleracji grafiki. Jedyny który ma to jest PCEM.

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-04-20 12:08:17

Ja w ogóle mam coś chyba spierdzielone z ustawieniami 3D w Virtualboxie - wgrałem teraz Windows XP, ale... żadna gra 3D mi nie działa, tylko 2D. Coś musiałem źle ustawić, ale nie za bardzo wiem co. Będę jeszcze kombinował.

W Win98 też słabo, niektóre gry 3D działają, inne nie, a te co działają chodzą bardzo wolno. Nie za bardzo wiem o co chodzi, ale jeszcze popróbuję później.

Ranga 3
PInroz
Ranga: 3
Dołączył:
2021-04-13
2021-04-20 11:50:00
Może też być coś takiego że wersja gry z chomikuj jest w jakiś sposób zepsuta. Próbowałem też kupić grę, jednak jedyna oferta jaką znalazłem jest na allegro i to w dodatku zakończona :( https://archiwum.allegro.pl/oferta/empire-of-magic-strzel-sobie-2-x-pc-cd-rom-i7775286515.html A najlepsze jest to że na YouTube nie ma żadnych lets'playów żeby można było sobie obejrzeć... jedyne co można tam znaleźć to intro gry :/
< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, >

Dodaj nowy post


Zaloguj się, aby dodać swój post na forum!
Nie masz konta? załóż je!
Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net .:- Abandonware