Forum

Ranga 3
PInroz
Ranga: 3
Dołączył:
2021-04-13
Empire of Magic na Windows 10

Siema Wszystkim :D

Otórz mam pewien problem, gdyż postanowiłem powrócić to dość osobliwego tytułu jakim jest Empire of Magic, niestety mam z nim problem gdyż gra wogóle nie chce działać na Windows 10 :( Więc jestem ciekaw czy jest tu ktoś kto grał w tę produkcję na Windowsie 10?

Jeżeli nie wiecie co to za gra tutaj podaję link: https://www.gry-online.pl/gry/empire-of-magic/ze156b


2021-04-13 18:22:33

Odpowiedzi:

Ranga 3
PInroz
Ranga: 3
Dołączył:
2021-04-13
2021-05-20 18:24:32

Oooo ciekawe, tego się naprawdę nie spodziewałem. Ale skoro udało mu się wejść do menu, to już zawsze coś. Kto wie może uda mu się coś z tego wygrzebać :D

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-05-20 16:48:45

Sprawą Empire of Magic zainteresował się nawet koleś zza granicy, ale on też ma problemy z uruchomieniem. Na razie udało mu się wejść do menu, ale to tyle. Stwierdza, że to najbardziej niekompatybilna gra retro jaką widział w życiu. Toś pan sobie wybrał grę :)

https://i.ibb.co/0V73ys5/Bez-tytu-u.png

Z komentarzy pod tym filmem:

https://youtu.be/g2mGglESuEw

Ranga 7
Zgred
Ranga: 7
Dołączył:
2020-08-30
2021-05-16 19:54:09

Przypomniałem sobie trochę lepiej jak to jest w tymi OEM-ami. Limit dotyczy ilości zmian głównych składników kompa i po jego przekroczeniu trzeba przeinstalowywać cały system. Ta norma to chyba 4 zmiany na 3 miesiące, ale tego nie jestem pewien - może 5 na 4 miesiące.

Z tego powodu instalacje systemów OEM słabo nadają się do częstszego testowania sprzętu.

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-05-12 22:34:36

Faktycznie na tym blogu jest podany Win95, ale wygląda to na pomyłkę. Trudno uwierzyć, żeby gra z 2003 roku działała TYLKO na Win95, a nie na Win98 czy WinXP, który powstał w 2001 roku. 

W każdym razie już przekonaliśmy się, że gra jest mocno problematyczna, więc pozostają eksperymenty.

Ranga 7
Zgred
Ranga: 7
Dołączył:
2020-08-30
2021-05-12 21:29:09

Link do bloga o grach:

https://oldpcgaming.net/empire-of-magic/

Pod tekstem artykuliku drobnym drukiem.

Możliwość odpalanie pod Win9x sugerują również wymagania podane na "gry-online.pl" - najczęściej bez podania konkretnych winów oznacza 9x, a nawet starsze. Podobnie jest z podaniem "akcelerator 3D", to często znacza wersję również na 3Dfx-y.

Rok wydania wskazuje jednak na pewną uniwersalność, czyli Win9x-WinNT+. Trzeba by zainstalować i popróbować.

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-05-12 20:08:54

Dodam, że to gra z 2003 roku, więc trochę dziwne by było, gdyby wymagała tylko Win95, a XP nie :) Gdzie znalazłeś takie info?

Ranga 3
Nordra
Ranga: 3
Dołączył:
2018-06-21
2021-05-12 19:58:33

Spoko

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-05-12 19:56:43

"Teraz znalazłem info, że ta gierka jest na Win95 i Pentium III 500 MHz"

Ciekawe, bo ja znalazłem coś zupełnie innego:

https://www.amazon.com/Empire-Magic-PC/dp/B00009L3OG

Platform : Windows XP, Windows 98, Windows Me, Windows 2000, Windows 95, Windows NT

Tutaj to samo, ale bez Win95 (i przy okazji jakiś patch):

https://download.cnet.com/Empire-of-Magic-Patch-5/3000-2121_4-10264423.html

Z kolei wymagania co do megaherców podają 600, a nie 500, na przykład tu:

https://www.gry-online.pl/gry/empire-of-magic/ze156b

W każdym razie trochę dziwne, że ta gra nie chciała działać na Dosboxie z Win98, który ma akcelerację 3D, ale może to taki rzadki przypadek, który ruszy tylko na prawdziwym sprzęcie.

Ranga 7
Zgred
Ranga: 7
Dołączył:
2020-08-30
2021-05-12 18:30:25

Teraz znalazłem info, że ta gierka jest na Win95 i Pentium III 500 MHz, więc nie wiem czy Ci pójdzie na WinXP. Ale jak wyszykujesz starego kompa (co on tam ma?) to może się okazać, że będzie trzeba zainstalować Win9x/Me, a nie WinXP.

Ranga 7
Zgred
Ranga: 7
Dołączył:
2020-08-30
2021-05-12 18:14:00

"No wiecie mnie trochę to zniechęca, głównie dla tego że nigdy się w to nie bawiłem."

Kiedyś przychodzi ten pierwszy raz... Przy okazji dowiesz się trochę więcej o sprzęcie i to Ci się przyda również na inne okazje. Przykład masz w tym wątku, jak Kamiledi wykombinował wieloetapową procedurę poradzenia sobie w nietypowej sytuacji. Gdyby nie miał bladego pojęcia "jak to działa" to wysadziłby kompa w powietrze. Poza tym, drugi komp może się przydać jako rezerwowy do różnych użytkowych zastosowań w przypadku problemów z podstawową maszyną.

Jeśli płyta ma sterowniki dla Win XP, nie powinieneś mieć poważniejszych problemów z uruchomieniem takiej maszyny. XP da radę chyba ze wszystkim od Pentium II po socket 1156.

< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, >

Dodaj nowy post


Zaloguj się, aby dodać swój post na forum!
Nie masz konta? załóż je!
Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net .:- Abandonware