Forum

Ranga 3
PInroz
Ranga: 3
Dołączył:
2021-04-13
Empire of Magic na Windows 10

Siema Wszystkim :D

Otórz mam pewien problem, gdyż postanowiłem powrócić to dość osobliwego tytułu jakim jest Empire of Magic, niestety mam z nim problem gdyż gra wogóle nie chce działać na Windows 10 :( Więc jestem ciekaw czy jest tu ktoś kto grał w tę produkcję na Windowsie 10?

Jeżeli nie wiecie co to za gra tutaj podaję link: https://www.gry-online.pl/gry/empire-of-magic/ze156b


2021-04-13 18:22:33

Odpowiedzi:

Ranga 3
PInroz
Ranga: 3
Dołączył:
2021-04-13
2021-06-03 22:16:15

Jeżeli miałbym być szczery, to nie mam pojęcia 0_0 Serio dawniej jakoś nigdy mnie to nie zastanawiało. Teraz ciężko mi to sprawdzić, bo z niego nie korzystam :/

Ranga 7
Zgred
Ranga: 7
Dołączył:
2020-08-30
2021-06-03 20:47:53

@Pinroz

Ale konkretnie co to za sprzęt? Jaka płyta, CPU, karta graficzna, HDD, napędy itd.?

Bez wiedzy o tym, co masz w "pudle" niewiele można wykoncypować.

 

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-06-03 13:42:58

W takim razie możesz nagrać obraz płyty gry na pendrive i zainstalować z niego.

Co do problemów z odpalaniem to komunikaty powinny powiedzieć, jakich sterowników brakuje.

Ranga 3
PInroz
Ranga: 3
Dołączył:
2021-04-13
2021-06-03 13:30:40

Napęd do odczytywania płyt... pendrive mogę bez problemu odpalić, ale płytki już nie. Po za tym wydaje mi się że sterowniki... bo przykładowo moge odpalić na tym sprzęcie Age of Wonders, Lionheart: Legacy of  the Crusader, Tzar: Ciężar Korony, ale już przykładowo Gothica, Twierdzę innych gier już nie włączę. Podejrzewam że inne części też były by do wymainy. Niemówiąc już że nie nie mogę na nim podłączyć internetu. Więc działa, ale z dużymi ograniczeniami.

Ranga 7
Zgred
Ranga: 7
Dołączył:
2020-08-30
2021-06-03 02:34:36

Ja generalnie nie używam nic ponad WinXP. W tej chwili nie mam złożonego kompa z "siódemką" [ kilka lat temu padła mi płyta, kupiłem identyczną, ale nie starczyło mi zapału i nie było potrzeby zkładać to do kupy. Więc u mnie byłoby jeszcze więcej roboty, bo to właściwie składanie kompa od nowa.

@ Pinroz

Skoro masz kompa z XP to może lepiej spróbować z niego coś "wycisnąć"? U mnie "Empire of Magic" poszedł ma Peniutm IV 3GHz (s.478) i na Pentium III 800 MHz (s.370). W pierwszym przypadku to było właśnie WinXP. Karty graficzne też były stare na AGP, czyli wszystko z czasów bliskich powstaniu tej gry.

Co tam masz zepsutego?

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-06-02 23:47:48

Moje pytanie było akurat do Zgreda :) Ty możesz zainstalować wirtualną maszynę z Win7, ale skoro to laptop to raczej nie wróżę zbyt wysokiej wydajności w grze :/ Choć nic nie jest przesądzone, więc warto spróbować.

Ranga 3
PInroz
Ranga: 3
Dołączył:
2021-04-13
2021-06-02 23:42:12

Niestety nie mam takiej opcji... jedynie co posiadam to laptopa z Windows 10 i zepsuty komputer z Windowsem XP, który jest strasznie ograniczony i mogę odpalać tylko nieliczne tytuły. Oczywiście Empire of Magic mi nie odpala :(

Ranga 6
kamiledi15
Ranga: 6
Dołączył:
2020-07-04
2021-06-02 22:44:58

Pomyślałem, że można by było jeszcze sprawdzić grę na wirtualnym Windows 7. W wymaganiach ten Windows nie jest wymieniany, bo w momencie powstawania gry jeszcze nie istniał, więc nie wiadomo, czy tam by zadziałała - ale podobno wirtualne maszyny znacznie lepiej radzą sobie z Windows 7 pod względem akceleracji 3d, niż z XP czy starszymi, więc można spróbować. Nie masz może pod ręką prawdziwego komputera z Win7, żeby sprawdzić? Ja oczywiście mogę sprawdzić na wirtualu, ale wymagałoby to ściągania całej wirtualnej maszyny (bo mi się zepsuła przy tej nieudanej instalacji XP) plus zdobycia obrazu Win7, ponowne ściąganie obrazu gry i dopiero instalacja, więc sporo zachodu. Dlatego fajnie by było sprawdzić najpierw, czy na prawdziwym zadziała. Ale w sobotę mogę spróbować. 

Ranga 7
Zgred
Ranga: 7
Dołączył:
2020-08-30
2021-06-01 10:36:50

Posłusznie melduję, że gra instaluje się i idziała pod Win98SE (DX8.1).

Ranga 3
PInroz
Ranga: 3
Dołączył:
2021-04-13
2021-05-31 22:19:29

No to zawsze coś... bo raczej odpalenie gry na przykładowo w Windowsie 10 odpada :/

< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, >

Dodaj nowy post


Zaloguj się, aby dodać swój post na forum!
Nie masz konta? załóż je!
Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net .:- Abandonware