Siema Wszystkim :D
Otórz mam pewien problem, gdyż postanowiłem powrócić to dość osobliwego tytułu jakim jest Empire of Magic, niestety mam z nim problem gdyż gra wogóle nie chce działać na Windows 10 :( Więc jestem ciekaw czy jest tu ktoś kto grał w tę produkcję na Windowsie 10?
Jeżeli nie wiecie co to za gra tutaj podaję link: https://www.gry-online.pl/gry/empire-of-magic/ze156b
"to po prostu minimalizuję instalator, zmieniam obraz płyty w Daemonie i instalacja idzie dalej"
W danym przypadku nie jest to takie proste, ponieważ instalator wywala całoekranowy obrazek a sam "blokuje się" na okienku żądania zmiany, którego nie można wykonać, bo cały ekran jest przykryty tym obrazkiem. W końcu zastosowałem brutalną siłę (CTRL+ALT+DEL) i zabiłem "demona". Wtedy wrócił mi pasek na dole ekranu, znów odpaliłem emulator i dobrałem się do menedźera "demona" (zmieniłem "mount_0" na CD2)... no i wszystko dalej poszło OK.
Gra się zainstalowała bez dalszych sensacji i uruchomiła też bez problemów. Obejrzałem intro i przerobiłem kawałek tutoriala. Wszystko to pod WinXP (SP3).
Grafika ładna, ale gra nie jest zbyt ekonomiczna w obsłudze.
Czemu nie można ręcznie zmienić płyty? Zawsze jak jest instalacja wielopłytowa to po prostu minimalizuję instalator, zmieniam obraz płyty w Daemonie i instalacja idzie dalej. Nie pamiętam jak to robiłem na Win98, ale zapewne tak samo.
Próbowałem z "demonem" v3.0 pod WinXP, ale nie ma możliwości zainstalowania, ponieważ instalator nie przechodzi automatycznie do czytania obrazu CD2, a ręcznie nie ma jak tego zrobić. Został więc wariant z nagraniem na fizyczne płytki i to spróbuję zrobić. Ewentualnie jeszcze poszukam innego emulatora CD.
Też myślałem o tym wirtualnych napędach, ale trzeba będzie spróbować obu wariantów. Trochę jednak to potrwa zanim pościągam programy i doślą mi płytki 800MB.
Natomiast jeśli wolisz jednak tradycyjne metody poprzez prawdziwe płyty, to prawdopodobnie musiałbyś kupić płytki 800 mb:
https://allegro.pl/oferta/cd-r-verbatim-800mb-high-capacity-1szt-rad-wik-4787996624
Nie musisz nagrywać tego na płytę. Nawet na Windows 98 są programy do montowania obrazów płyt jako napęd. Ja w tym Dosboxowym Win98 użylem programu Daemon Tools. Musiałem tylko najpierw przekonwertować obraz na iso, bo z tego co pamiętam na Chomikuj jest w bin i Daemon nie chciał tego przeczytać. Ale jak przerobiłem to gra zainstalowała się bez problemu. Nie wiem jak z Win95, ale z tego co czytam tam też powinno to działać.
Jeśli z tego samego źródła to OK. Pierwsza płytka nagrała się bez zająknięcia. Problem w tym, że płyta nr 2 nie chce się nagrywać, bo obraz jest zbyt duży i nie mieści się na CD 700MB. Nero pokazuje, że potrzebne by było 780MB.
Nie wiem więc jak obaj to robiliście.
Ściągałem z linku, który podał autor wątku. Ale wielkości Ci nie podam, bo już go skasowałem. Ale jeśli wszyscy ściągamy z tego samego linku to nie powinno być róznic.
Zaraz się wezmę za tę grę, ale mam jeszcze pytanie do Was obu, skąd ściągaliście te grę i jaką wielkość (dokładnie) ma ten ściągnięty plik? To na wypadek wypadku.
Ściągnąłem to z "chomika", ale dopiero jutro z tym podziałam.