Siema Wszystkim :D
Otórz mam pewien problem, gdyż postanowiłem powrócić to dość osobliwego tytułu jakim jest Empire of Magic, niestety mam z nim problem gdyż gra wogóle nie chce działać na Windows 10 :( Więc jestem ciekaw czy jest tu ktoś kto grał w tę produkcję na Windowsie 10?
Jeżeli nie wiecie co to za gra tutaj podaję link: https://www.gry-online.pl/gry/empire-of-magic/ze156b
Tak, udało się.
Ja aktualnie jestem chyba na 4 lub 5 misji/mapie. Ciągle chcem do gry powrócić, by ją ukończyć, ale coś nie mam czasu. A inne ogrywane tytuły, też w tym nie pomagają. Z tego co wiem, po za kampanią i trybem multi (który chyba nie działa), gra nie oferuje nic więcej. Tak jeszcze dodam że udało mi się zakupić oby dwie płyty tej gry ( bo ktoś genialny wpadł na to, by sprzedać je osobno na allegro i to po zawyżonej cenie), czy mi się to opłaciło? Pewnie nie, ale i tak nie żałuje. Cóż bez odpowiednich plików i tak miałem problem z odpaleniem tej gry. Na całe szczęście pomoc zaoferował kanał Dark Knight https://www.youtube.com/@darkknight3833 Osobiście polecam, jak by ktoś potrzebował jakiś wskazówek odnośnie tej gry.
"Nawiązując do tematu - komuś się udało"
Ja doszedłem do ostatniego poziomu/misji. Po drodze mocno nabijałem doświadczenie moich ludków, co się przydało, ponieważ trudność rosła. Jednak coś mnie odciągnęło od dokończenia gry (wstrętny ten real jest).
Nawiązując do tematu - komuś się udało: https://www.youtube.com/watch?v=oF8Cs6titWU
O, to super, ale niestety zakupiłem sobie nowy sprzęt i raczej już nie powrócę do mojego komunijnego kompa, no chyba że będzie trzeba jakieś zdjęcia zgrać. Zresztą gra i tak by nie zadziałała. Swoją drogą skoro udało ci się odpalić grę, to czy umieścisz ją do pobrania na forum?
Może komuś uda się odpalić ją na Windows 10 :)
Trichę z ciekawości, a trochę z potrzeby zrobiłem podwójną instalację Win7 Pro (32bit) na WinXP Pro i wszystko działa bez problemów. Aż jestem zdziwiony. Sprzęt jest podobny do Twojego, bo też Pentium 4 3.06MHz/533, ale 2GB RAM i Radeon 9600 na AGP.
Pogrywam sobie na tym w "Empire of Magic" i muszę przyznać, że gierka ma swoje zalety, ale też wady (konieczny jest firmowy patch). Zalet jednak jest więcej.
System operacyjny, CPU i RAM spełniają wymagania z dużym zapasem. Problemem może być zintegrowana karta graficzna, która teoretycznie powinna wystarczyć (jeśli wymagania podane przez stronę gry-online.pl są poprawne), ale ze zintegrowanymi bywa różnie. Z drugiej strony ja uruchomiłem tę grę pod Win98SE na jeszcze słabszym sprzęcie niż Twój, a pod WinXP SP3 na chyba porównywalnym z wyjątkiem karty graficznej Radeon 9600 Pro (AGP, 128MB). To jednak nie powinno mieć znaczenia, ponieważ pod Win98SE poszło na karcie ATI Rage128 Pro z 32 MB pamięci.
Możliwe jednak, że ta karta zintegrowana ma jakieś słabości i mimo że to Radeon 7000 to nie daje rady. Może to tylko kwestia sterowników do tej karty lub ustawień w BIOS-ie. Spróbuj jeszcze ustalić jaka to płyta główna - między gniazdami PCI/AGP lub obok RAM powinny być napisy. Albo zrób fotkę płyty.
Ok postanowiłem zobaczyć co tam mam w środku:
Microsoft Windows XP
Home Edition
Wersja: 2002
Service Pack 2
Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz 3.06 GHz, 448 MB RAM
Karta graficzna: VIA/S3G UniChrome Pro IGP
Tyle udało mi się znaleźć :/
No to przyszła pora na "zastanowienie", co tam może być w środku. Może da się go "ożywić", ale najpierw trzeba wiedzieć kto on taki.
Do starego kompa wystarczy "Everest 2.20 Home", żeby wszystko o nim wiedzieć. Ale można zacząć od menedżera sprzętu w XP, bo tam będą wyszczególnione podstawowe składniki.